اداره روابط عمومی

اداره روابط عمومی

اداره روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر وظیفه انتشار و انعکاس اخبار و فعالیت های سازمان را از طریق وب سایت سازمان، «شبکه اجتماعی ماه نو»، ماهنامه فرهنگی، امدادی و بشردوستانه «ماه نو» بر عهده دارد.

انتشار بروشور، کتاب، فیلم، کلیپ و سایر محصولات و همچنین استفاده از فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی در جهت ترویج فعالیت های سازمان از دیگر برنامه های این اداره است.

در سال ۹۳ روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر تغییرات گسترده ای در زمینه اطلاع رسانی و همچنین ارتباط بیشتر با اعضا جوان انجام داد. این اداره با ایجاد تیم اطلاع رسانی با کمک رابط های خبری استانی در زمینه خبررسانی فعال شد و همزمان این فعالیت با توجه بیشتری که به فعالیت های خبری استان ها شد، در سایر استان ها نیز قوت گرفت.

همچنین اداره روابط عمومی با ایجاد سایتی که کاربر پسند باشد و به سادگی اعضای جوان هلال احمر و مردم بتوانند از آن استفاده کنند و با جمعیت و برنامه های آن در سازمان جوانان آشنا شوند.

در این میان با توجه به اینکه اداره روابط عمومی هر سازمانی وظیفه شناساندن آن سازمان به سایر عموم مردم را بر عهده دارد و همچنین با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر یک جمعیت مردمی است و سازمان جوانان هلال احمر باید در جهت جذب جوانان کشور به این جمعیت فعالیت کند، اداره روابط عمومی سازمان با ساخت تیزرهای مناسبتی، برنامه های تلویزیونی و آموزشی، سیستم های اطلاع رسانی تحت وب و پیامکی، ایجاد شبکه های اطلاع رسانی در فضاهای اینترنتی جوان پسند و بالا بردن قدرت مانور هرچه بیشتر در سطح اینترنت در این زمینه به انجام فعالیت گسترده ای پرداخت.