کانون های آزاد جوانان

neshat o omid javanan (30)

کانون جوانان هلال احمر نهادی است غیر سیاسی و غیر دولتی که به منظور جذب،آماده سازی و بکارگیری اعضاء در مراکز امور جوانان کلیه‌ی شهرستان‌ها و شعب جمعیت هلال احمر تشکیل می شود.

مراکز امور جوانان شهرستانها ، وظیفه دارند تا نسبت به تشکیل کانون جوانان و سازماندهی اعضاء جذب شده در قالب اهداف چهارگانه جمعیت(تلاش برای تسکین آلام بشری ، تامین احترام انسانها، کوشش برای برقرای صلح و دوستی و همچنین حمایت ازسلامت و زندگی انسانها )اقدام نمایند.

اعضاء داوطلب کانون جوانان که در شرایط سنی ما بین ۱۸ تا ۲۹ سال قرار داشته از روی میل و رغبت و بدون هیچ گونه چشم داشتی با فراگیری آموزش های سازمانی به عضویت در یکی از گروههای چهارگانه در آمده موظفند و بر اساس قوانین و مقررات مندرج در این آیین نامه جهت تحقق اهداف جمعیت و سازمان تلاش نمایند.

کانون جوانان هلال احمر ،نهادی است غیر سیاسی و غیر دولتی که در جهت اصول هفتگانه جمعیت صلیب سرخ جهانی و هلال احمر و اهداف چهارگانه آن شامل تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها، کوشش برای برقراری صلح و دوستی و همچنین حمایت از سلامت و زندگی انسان ها در قالب ضوابط این آئین نامه به منظور تحقق اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراکز امور جوانان هلال احمر، دانشگاه ها، موسسات آموزشی، حوزه های علمیه، روستاها، مراکز اصلاح و تربیت، زندان ها و بند نسوان و کانون های عشایری تاسیس می شود.

تعاریف:

این کانون به منظور جذب، آماده سازی و به کارگیری جوانان علاقمندی که دانش‌آموز و دانشجو و طلبه نبوده، اما علاقمند به عضویت و فعالیت در سازمان می‌باشند در مرکز امور جوانان جمعیت هلال‌احمر در کلیه‌ی شهرستان‌ها و شعب تشکیل گردیده است.

در این کانون‌ها که از مزیت ارتباط و حمایت مستقیم جمعیت هلال‌احمر به خاطر موقعیت مکانی برخوردار می باشند، با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم برای اطلاع رسانی، جذب، آموزش، آماده سازی و به کارگیری جوانان در فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه به فعالیت می‌پردازند.

نحوه عضویت در این کانون ها

مسئول جذب و سازماندهی کانون وظیفه جذب اعضاء جدید الورود و سازماندهی آنان بر اساس توانمندی و علاقه ایشان در قالب تیم های امدادی وبشردوستانه دارد.
انجام مقدمات برگزاری جلسات مجمع عمومی و نیز تشکیل جلسات شورای اجرایی از دیگر وظایف مسئول جذب و سازماندهی کانون می باشد.

عضویت در سازمان جوانان به معنای قبول مسئولیت داوطلبانه در قبال فعالیتها و خدمات امدادی و عام المنفعه می باشد که فرایند اجرایی آن به قرار ذیل می باشد.

مرحله اول: فراخوان

فراخوان عضویت با هدف افزایش اعضاء و جایگزینی اعضاء جدید به جهت جبران ریزش آمار اعلام شده اعضاء، در بازه زمانی(۱۸ لغایت ۲۵ اردیبهشت مصادف با هفته هلال احمر) صورت می گیرد.

به هنگام فراخوان می بایست دقت شود که اعضاء جدید الورود ضمن داشتن شرایط عمومی( اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور، به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت فقیه،عدم اشتهار به فساد اخلاقی،عدم تعاند با قوانین جمهوری اسلامی ایران ،داشتن توانایی جسمی و روحی متناسب با وظایف محوله سازمان) و اختصاصی(پذیرش اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، التزام عملی به سوگند نامه عضویت،پرداخت حق عضویت به صورت مستمر یا غیر مستمر،داشتن آمادگی کامل جهت حضور در صحنه های مختلف به هنگام نیاز وپایبندی به توافقات فیمابین عضو و سازمان) دارای شرط سنی ۱۸ لغایت ۲۹ سال نیز باشند.

تبصره ۱: عضوگیری از بین اعضای داوطلب در طول سال با نظر شورای اجرایی کانون بلامانع است.

مرحله دوم: تکمیل پرونده

علاوه بر پرونده موجود در کانون جهت اعضاء می بایست پرونده هر یک از اعضاء در سامانه جامع الکترونیکی نیز تکمیل گردد. ضمن اینکه مدارک عضویت ( فرم مخصوص داوطلبین عضویت، عکس ،کارت ملی وصفحات اول و دوم شناسنامه) و نیز مستندات فعالیتهای اجرایی عضو در آن اسکن گردد.

مرحله سوم: شرکت در همایش توجیهی اعضاء جدیدالورود و قرائت سوگندنامه عضویت

یک هفته پس از انجام فراخوان، اعضاء جدید الورد طی مراسمی ضمن آشنایی با فعالیت های جمعیت، سازمان و کانون جوانان نسبت به قرائت دسته جمعی سوگندنامه عضویت اقدام می نمایند.

پس‌از قرائت سوگندنامه فرد رسما جزء‌عضو عادی کانون جوانان تلقی می شود.

همکاری اعضاء و داوطلبان با جمعیت هلال احمر صرفا جنبه افتخاری دارد و هیچ گونه تعهدی برای جمعیت ایجاد نمی نماید.

اطلاعات بیشتر در خصوص این کانون ها:

مرکز امور جوانان:

به مکانی که اعضاء شاخه جوانان به انجام فعالیت‌های بشردوستانه و امدادی اقدام نموده و اقدامات سایر کانون‌های شهرستان نیز از طریق آن مرکز مورد نظارت قرار می‌گیرد اطلاق می‌گردد.

حق عضویت:

حق عضویت مبلغی است که عضو به منظور مشارکت در فعالیتهای امدادی و عام المنفعه به سازمان جوانان پرداخت می نماید. سقف و نحوه‌ی پرداخت حق عضویت مطابق با اعلام سازمان جوانان می‌باشد.

فرآیند سازماندهی

مسئول جذب و سازماندهی کانون، پس از ثبت نام داوطلبان و طی مراحل عضویت، نسبت به سازماندهی اعضاء در یکی از گروه‎های ۱- بشردوستانه ۲- امدادی اقدام می نماید.

الف- گروه بشردوستانه:

اهداف اصلی:
تامین احترام انسان ها
ترویج صلح و دوستی و تفاهم

ب- گروه امدادی:

اهداف اصلی:
حمایت از زندگی و سلامت انسان ها
تسکین آلام بشری

 

54 دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

 1. فرشته says:

  سلام من ۱۷ سالمه و دوره ی اموزش ۲۲ ساعته ی کمک های اولیه رو از طرف مدرسه مون گذروندم اما الان با اینکه گواهی دوره اموزش حضوریم اومده کارتم به دستم نرسیده و منطقه ی ما هم سازمان هلال احمر نداره و دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنین.ممنون

  1. روکینا says:

   سلام دوست عزیز شما میتونید با مراجعه به کافی نت از طریق سایت به سامانه ثبتنام عضویت جوانان وارد بشین و پس از ثبتنام در سامانه و درج مشخصاتتون و ارسال کد بر روی تلفن همراه وارد شده در فرم توی سامانه عضویتتون تایید بشه و پس از اون گزینه درخواست کارت عضویت رو وارد کنید و نیاز به رمز دوم کارت و واریز یه مبلغی جهت ارسال کارت عضویت از تهران هستش ک کارت بصورت الکترونیک هست .

 2. خلیل says:

  سلام من ۷ماه قبل درخواست کارت داده ام اما کارتی برایم ارسال نشده
  کدملی :۲۲۳۰۲۱۰۰۸۴
  شماره:۰۹۰۳۳۳۳۸۴۳۶
  منتظر پاسخ شما هستم

 3. نگین says:

  سلام وقتتون بخیر من شدیدا علاقه دارم که جز انجمن حلال احمر بشم و فعالیت داشته باشم اما نمیدونم کجا و چجوری ثبت نام کنم….

  1. محمد says:

   سلام شما به فدایان اسلام ۱۲ خود هلال احمر یا میدان ۱۰ دی رفتی،شما می تونی اونجا ثبت نام کنی‌ و فعالیت داشته باشی

 4. زهرا says:

  سلام
  من ب اون ادرسی ک میگن میرم برا ثبت نام سازمان جوانان ولی سایت نمیاره
  کلاسای اولیه ای ک هم میرم اونجاهم امتحان کردن کلا نمیاره اگه میشه ادرسشو درس کنیند

 5. هادی ذاکری says:

  با سلام و خسته نباشید
  من تقریبا ۹ماه هست که در کلاس ها ثبت نام کرده و قبول شده ام و جهت دریافت کارت در سامانه ثبت نام کرده ام و صدرور کارت در ۱۳۹۵/۱۲/۱۸تایید شده اما تا الان هیچ کارتی برای من نیامده است

 6. امدادگر says:

  با سلام و عرض ادب
  برای لغو عضویت در سامانه باید به کدام قسمت سایت مراجعه کرد؟ جایی برای کنسل یا لغو عضویت مشاهده نکردم متاسفانه. لطفا راهنمایی بفرمایید. تشکر

 7. حسام says:

  ببخشید من ۱۵سالمه بعد از ثبت نام در هلال احمر و شرکت در کلاس آموزشی و گرفتن کارت هلال احمر وقتی که در طرح های هلال احمر شرکت کنم آیا هیچ مبلغی به من تعلق میگیرد

 8. بنده خدا says:

  سلام ببخشید من حدودا یکسال هست که عضو سازمان جوانان خواهران هستم اما تا به حال در هیچ دوره ی آموزشی و فعالیتی حضور نداشتم چون هربار که با سازمان تماس گرفتم گفتن خانم حاجی پور در جلسه هستن و مرخصی هستن و یا اینکه اتاقشون در حال تعمیر هست میشه لطفا راهنمایی کنید من الان باید چیکار کنم که به تونم در دوره های آموزشی شرکت کنم

 9. جاسم says:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما ….بنده پس از ثبت اطلاعات در سامانه اعضا جوانان پس از گذشت یک ماه خبری از پیامک کد شش رقمی نشد و رمز عبور را فراموش کردام اینم کد ملیم ۱۹۸۰۲۱۸۷۲۲ جاسم شیالی ..خواشا پیگیری کنید ..در انتظار پاسخ شما اینم شماره تلفن ۰۹۱۶۹۹۰۴۵۷۰

 10. سجاد says:

  سلام وعرض ادب من سال قبل ثبت نام کردم اما کارتم به دستم نرسیده برای پیگیری کجا باید مراجعه کنم با کانون هم تماس گرفتم اما جواب درست حسابی ندادن و گفتن کارتی نداریم اما کارت من خیلی وقت صادر شده تو سایت اینجوری نشون میداد دسترسی به سایت ثبت نام هم نداریم سامانه بسته هستش باید به واحد استان مراجعه کنم یا راه حل دیگه داره خواهشا راهنمایی کنیدبا تشکر

  1. محمد says:

   سلام
   شما بعد از کامل کردن مراحل ثبت نام باید منتظر بمانید تا کلاس های کمک های اولیه یاامداد نجات آغاز شود.بعد از شروع کلاس ها باشما تماس گرفته میشود.اگر هم برای شرکت در کلاس ها عجله دارید به سازمان جوانان هلال احمر منطقه خود مراجعه کنید.

  1. محمد says:

   سلام
   شما باید بعد از ثبت نام تو کلاس آموزش ۲۲ساعته کمک های اولیه شرکت کنی.

 11. سامان رضایی says:

  با سلام وخسته نباشید
  اینجانب سامان رضایی عدم دریافت کارت عضویت لطفا پیگریهای را لازم مبذول فرمایید. با تشکر۰۹۱۴۸۱۷۲۹۸۲

 12. ابولفضل says:

  سلام من ثبت نام کردم هلال احمر از طریق اینترنت بعد من چکار کنم که شروع به کار کنم اگه جواب بدین ممنون میشم

 13. آرش اصلانی says:

  ببخشید من اقدام برای گرفتن کارت کردم و عضو جوانان هلال احمر هستم پیامک تایید از ستاد برای من ادمد من باید کارت خود را از کجا دریافت کنم

 14. حسن بخت says:

  جواب آقای علی ابراهیم پور ثبت نام سازمان جوانان از ۱۸ سال تا ۲۹ سال میباشد اطلاعات غلط ندین لطفاً باتشکر

  1. باسلام بنده در داخل پرانتز نوشتم که دقیقا حضور ذهن ندارم ولی اطلاعات شما هم که از ۱۸تا۲۹سال است اشتباه است عضویت از۱۱سالگی تا۲۹سالگی است.
   ومن الله التوفیق
   علی ابراهیم پور

 15. اسحاق says:

  سلام و عرض ادب خدمت دوستان من سه ماهه در خواست کارت دادم و هزینه شو پرداخت کردم ولی هنوز خبری از کارت نیست میشه راهنمایی کنید
  با تشکر

 16. امیرحسین ابوطالب لاریجانی says:

  با سلام.من پسری ۱۳ ساله از استان تهران،شهرستان دماوند،شهر رودهن هستم.خیلی غلاخمند هستم تا عضوی از سازمان جوانان حلال احمر شوم.اما من بطور متوالی ۳ بار جهت ثبت نام خود در سازمان جوانان حلال احمر تلاش نموده ام.اما هر دفعه به دلایل نامعلومی اطلاعات من نادرست خطاب میشود و پیامکی برایم ارسال میشود که اطلاعات وارد شده نادرست بوده و توسط مدیر شعبه تایید نمیگردد.عاجزانه از شما خواستارم که پاسخ من را بدهید و من را در امر ثبت نام یاری و راهنمایی فرمایید.باتشکر

 17. طاها says:

  سلام من ۱۴ سالمه و همینجوری علاقه مند به یادگیری کمک های اولیه شدم و میخواستم در سازمان جوانان عضو شوم. میخواستم بدونم من که از طرف مدرسه نیستم بید در چه کانونی ثبت نام کنم؟ و بعد از ثبت نام و گرفتن کارت برای آموزش چکار کنم؟ و کجا برم؟

 18. یزدی says:

  سلام.وقتتون بخیر..من در سامانه عضو شدم و الان باید هزینه صدور کارت رو پرداخت کنم..می خواستم بدونم چقد طول میکشه کارت به دستم برسه و اینکه مزایای داشتن این کارت چیه؟؟؟و از چه دوره و اموزش هایی میتونم استفاده کنم؟

 19. رضایی says:

  سلام
  من درسامانه جامع عضویت هلال احمر ثبت نام کردم فقط مونده پرداخت هزینه که میزنم میگه امکان پرداخت نیست وقتی داشتم پرداخت میکردم گفت رمز دومت اشتباهه حال باید چکار کرد دوباره پرداخت رو زدم نمیشه
  لطفا جواب دهید

 20. رضایی says:

  باسلام وخسته نباشد
  من درسایت جوانان ثبت نام کردم درخواست صدور کارت زدم وقتی می خوام پرداخت هزینه کنم میگه انجام پرداخت امکان پذیر نیست
  لطفا راهنمایی کنید

  1. محمد says:

   فعلا که نباید پولی پرداخت کنی بعد دوره باید پرداخت کنی از تزریق بانک ملت

 21. سرور says:

  سلام خسته نباشید من در سامانه عضویت ثبت نام کردم ولی هنوز در ستاد و استان و.. تاعید نشدم میخواستم بپرسیم چرا

 22. جواب آقای ابوالفتحی:با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما لطفا به جمعیت هلال احمر شهرستان مربوطه مراجعه کرده و فرم عضویت دریافت کرده و همراه خود ۲عدد عکس٬فتو شناسنامه و کارت ملی و فتو آخرین مدرک تحصیلی را داشته باشید. و کارت به جمعیت شهرستان مربوطه ارسال خواهد شد ضمنا قبل از آن باید تایید شعبه٬استان و ستاد شده باشید.

  جناب مقصودی: شرایط سنی در سازمان هلال احمر ملاک نیست افراد زیر ۲۱ یا ۲۲ یا ۲۳ سال(دقیقا حضور ذهن ندارم) عضو سازمان جوانان شده و افراد بالای این سن عضو داوطلبان می شوند.

  جناب همشهری که نام خانوادگی خودتان را ننوشتید:به افرادی که فعالیت های امدادی داشته باشند حق فعالیت(حق الزحمه)داده می شود.و برای عضویت پولی داده نمی شود و فقط برای کلاس ها که آن هم مجانی است ولی پول جزوه را می گیرند.بعد پول هم به جوانان ارسال نمی شود به سازمان امداد و نجات فرستاده می شود.

  آقای رادمانفر: شما باید مدارک مذکور را که گفتم را به جمعیت شهرستان مربوطه ببرید و در آنجا ثبت سامانه شوید٬ضمنا بجای فتوی مدرک تحصیلی می توان گواهی اشتغال تحصیلی را ببرید.

  ومن الله التوفیق
  علی ابراهیم پور
  شهرستان بهشهر

 23. امیرحسین رادمانفر says:

  با عرض سلام.
  من پسری ۱۲ ساله هستم که می خواهم در هلال احمر ثبت نام کنم و در هیچگونه کانونی عضو نیستم.
  لطفا راهنماییم کنید.

 24. زهرا says:

  سلام
  من در کانون آزاد ثبت نام کرده ام، و خیلی دوست دارم کمکهای اولیه را یاد بگیرم تا در موقع لزوم بتوانم کمک رسان باشم، اما متاسفانه شاغل هستم و فقط روهای ۵شنبه و جمعه وقت خالی دارم.

 25. همشهری says:

  خیلی باحالید یعنی خیلی خیلی خیلی باحالید ها === حق عضویت مبلغی است که عضو به منظور مشارکت در فعالیتهای امدادی و عام المنفعه به سازمان جوانان پرداخت می نماید.==== طرف میاد وقتشو و جونشو میزاره به صورت عام المنفعه و رایگان براتون کار میکنه باید یه پولی هم دستی بده؟ این وسط شما چیکار میکنید برای اعضا؟

 26. بهاران مقصودی says:

  با سلام ؛
  در صورت نداشتن شرط سنی ( بزرگتر از ۲۹ سال ) برای ثبت نام چه باید بکنیم ؟

 27. ابوالفتحی says:

  با سلام و عرض ادب.
  احتراما به استحضار میرسانم،اینجانب در همیار افتخاری ثبت نام نمودم و پیامکی دریافت کردم که کد شش رقمی اعلام شده ولی متاسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی توسط آن سازمان صورت نگرفته است و برای دریافت کارت شناسایی و انجام فعالیت نمیدان میبایست چه مراحلی را زی نمایم.
  لیکن از مسئولین محترم تقاضای راهنمایی و همکاری مورد استدعاست.
  از بذل توجه شما کمال امتنان را دارم.
  ارادتمند
  سپاسگزارم

   1. جواد says:

    سلام من وارد همین ادرس میشم که برم توی پنل کاربریم اما وارد نمیشه
    مشکلش چیه؟؟
    در ضمن کارت عضویتم هم خراب شده برای تعویضش باید چیکار کنم؟؟

شما هم نظر خود را ارسال کنید