چشم انداز و ماموریت سازمان

برنامه پنج‌ساله سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در راستای افق سند چشم انداز ۱۴۰۴    

با گذشت بیش از ۱۵۰سال از تشکیل نهضت بین­ المللی صلیب ­سرخ و هلال­ احمر در جهان، به دلیل وجود اصول و ارزش­های والای انسانی آن، در حال حاضر نیز همچنان اقبال انسان­ها، خصوصاً جوانان به این نهضت روز افزون است. ایجاد روحیه دفاع از صلح در اذهان انسان­ها، گسترش دوستی، احترام، حفظ و توسعه سلامت، تفاهم متقابل، تعامل هم­ افزا، کمک داوطلبانه به افراد آسیب ­پذیر و آسیب دیده، تامین و تسهیل فرآیند رشد انسان­ ها و ساختن جهانی پراز صلح و آرامش، هنوز مبنای اصلی ترین و پرتلاش ­ترین اقدام ­های جمعیت و سازمان­ های تابعه هستند.

اصول و ارزش ­های جمعیت که سازمان­ های وابسته مطابق آن عمل می­ کنند، چارچوب مناسبی را برای بررسی مشکلات جهانی انسان بر اساس برابری کشورهای عضو ارائه می­ دهد که بر مبنای اصول جهان­ شمولی، تنوع و کرامت استوار است. بنابراین اقدام ­های جمعیت و سازمان­ های تابعه از جمله سازمان جوانان هلال­ احمر که از طریق مجموعه ­ای از ارزش ­های مشترک نظیر عدالت، همبستگی، بردباری، تشریک، تساوی، احترام، نیکوکاری و بشردوستی هدایت و شکل گرفته ­اند، کماکان ادامه خواهد داشت.

بیانیه رسالت (ماموریت سازمان):
برای تحقق اهداف والای جمعیت مندرج در ماده ۲ و به استناد بند ۷ از ماده ۳ اساسنامه جمعیت هلال احمر رسالت سازمان جوانان به شرح زیر تبیین می شود.

«سازمان جوانان هلال احمر نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به طور موثری اداره و هدایت کنند.»

بیانیه چشم انداز:

در راستای تحقق اهداف چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴، استراتژی ۲۰۲۰ و استراتژی تعامل با جوانان نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، «سازمان جوانان جمعیت هلال احمر» سازمانی است داوطلب محور، اصول مدار و دارای تعامل سازنده با جهان که با ترویج روحیه بشردوستی، ایثار، تعاون، سازگاری اجتماعی و مسئولیت پذیری در میان جوانان، ظرفیت آن ها را برای افزایش برخورداری انسان ها از کرامت، سلامت، محیط زیست سالم، صلح و احترام به کار می گیرد.

2 دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. حسین سام زاده says:

    ماموریت و چشم انداز بسیار خوب و جامع است.اما تعداد جوانان این مرز و بوم بسیار بالا است.باید فکر و فرهنگ درونی جمعیت و سپس خارج جمعیت، و نیز ابزارها و سازو کارهای رسیدن به این رسالت را در حد و شان جوانانمان ارتقا دهیم.موفق باشید

شما هم نظر خود را ارسال کنید