کرمان در ارزیابی از اجرای دومین کمپین محله عاری از دخانیات رتبه عالی را کسب کرد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان از کسب امتیاز نهایی 85 و رده عالی و رتبه اول این جمعیت در جمع گروه استان های پر شعبه، در جریان ارزیابی دومین کمپین محله عاری از دخانیات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ کیوان علیزاده اظهار کرد: استان کرمان درجمع گروه پر شعبه با کسب امتیاز نهایی ۸۵ از مجموع امتیازات ۱۰۰، رتبه عالی را به خود اختصاص داد.

علیزاده  بابیان اینکه طرح محله عاری از دخانیات در ۱۱ مدرسه استان کرمان برگزار شد، تصریح کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته سلامت و فرا رسیدن هفته هلال احمر برگزار شد و در اجرای آن جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و شهرداری همکاری مشترک داشتند.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف جمعیت هلال احمر ارتقای سطح سلامت افراد جامعه است و این طرح از سال گذشته به منظور آگاه سازی و آشنایی دانش آموزان با مضرات اعتیاد و دخانیات اجرا و باعث آماده سازی آنان برای داشتن زندگی بدون دخانیات در آینده می شود.

علیزاده کسب مهارت نه گفتن به اعتیاد و دخانیات توسط جوانان و زمینه سازی جامعه برای ترک دخانیات را از دیگر اهداف اصلی این طرح برشمرد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان، با قدردانی از همکاری شعب این جمعیت در اجرای طرح محله عاری از دخانیات، یادآور شد: تعداد شعب، شعب مجری، امتیاز شعبه، تعداد مدارس، ارسال به موقع گزارش، پوشش خبری، عکس ها، استفاده از کاور، تقدیر از شعب و فعالیت های جنبی، شاخص های ارزیابی عملکرد استان ها در اجرای کمپین محله عاری از دخانیات بوده است که استان کرمان موفق به کسب رتبه عالی شد.

گفتنی است، ارزیابی اجرای دومین کمپین محله عاری از دخانیات و اعلام رتبه بندی استان ها توسط اداره دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر انجام و نتایج آن در قالب دسته های سه گانه پر شعبه، متوسط شعبه و کم شعبه اعلام شده است.