مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: جوانان سرمایه های عظیم اجتماعی و معنوی هلال احمر هستند

به مناسبت هفتاد و سومین سالروز تاسیس سازمان جوانان، نشست صمیمی مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم با پرسنل معاونت امور جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز تاسیس سازمان جوانان گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: جوانی، یک پیوند درخشان و یک فصل بی بدیل و بی نظیر از زندگی هر انسانی است، در هر کشوری که به مسئله جوان و جوانان، آن چنان که حق این مطلب است درست رسیدگی بشود، آن کشور راه پیشرفت را بدست خواهد آورد.

وی افزود: سازمان جوانان به عنوان قدیمی ترین تشکل در حوزه جمعیت هلال احمر با عمر 73 سال، گذرگاهی برای ورود به معاونت‌های داوطلبان و امداد محسوب می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان داشت: در این دوره پر فراز و نشیب که سرنوشت انسان رقم خواهد خورد سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فضایی را پدید آورده تا زمینه ساز بروز و ظهور ارزش های والای انسانی در جوانان باشد و نقش مهمی در مشارکت جوانان در برنامه‌های عام المنفعه و امدادی ایفا می‌کند.

بهرامی جوانان را سرمایه های عظیم اجتماعی و معنوی جمعیت هلال احمر دانست و گفت: نقش موثر جوانان در شکوفایی، توسعه و پیشرفت جامعه، با رشد، خودباوری، نشاط و سلامت آنان محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه لازم است تا به نقش محوری و اساسی جوانان بیشتر توجه شود، افزود: برنامه‌های جمعیت هلال احمر در حوزه جوانان بایستی با نگاه ویژه دنبال شود تا بتوانیم نسبت به مرتفع کردن مشکلات و مسائل مربوط به این قشر در جمعیت هلال احمر گام برداریم تا جوانان، به جایگاه واقعی خود دست یابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با تاکید بر توجه به نقش جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و موقعیت‌های مدیریتی، بیان کرد: نقش جوانان در تصمیم گیری‌ها و موقعیت‌های مدیریتی حائز اهمیت است و می‌توان با توجه به نقطه نظرات جوانان و استفاده از توان و خلاقیت‌های آن ها در جهت اجرای هر چه بهتر ماموریت‌های هلال احمر حرکت کرد.

بهرامی با بیان اینکه جوانان هلال احمر با توجه به انجام فعالیت‌های بشردوستانه سرآمد جوانان استان هستند، اظهار داشت: جوانان داوطلب هلال احمر با تمام توان و بدون هیچ چشمداشتی در تمام عرصه ها مشغول ارائه خدمات به مردم هستند که لازم است از همه ظرفیت‌های هلال احمر برای شناساندن معاونت امور جوانان در استان استفاده کنیم.

وی افزود: در این زمینه می‌بایست با استفاده بیش از پیش از بستر فضای مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا، تقویت اتاق فکر جوانان و ارائه ایده‌های نوین و همچنین ارائه گزارش مستمر از فعالیت‌های جوانان در هلال احمر گام‌های موثری را برداریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم، معرفی 73 عضو جوان فعال از بخش‌ها، دبیران و کانون‌ها در فضای مجازی، اهدای سبد غذایی به 73 خانواده‌ی نیازمند، معرفی 73 مدیر جوان، اجرای طرح آمران سلامت در 73 نقطه پرخطر استان را از طرح‌های پیشنهادی برای اجرا در هفتادوسومین سالروز تاسیس جوانان برشمرد.

بهرامی در پایان از اجرای طرح آمران سلامت توسط جوانان داوطلب هلال احمر در سراسر استان تقدیر و تشکر کرد همچنین، از کارکنان معاونت امور جوانان با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.