اجرای طرح آمران سلامت در البرز

بر اساس سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی، طرح آمران سلامت برای کاهش ابتلا هموطنان به ویروس کووید 19 در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گرفت.

اجرای طرح آمران سلامت در البرز
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ محمدباقر خلفی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در ۹ ماه گذشته در سراسر جهان همه‌ گیر شده است، بیان کرد: باتوجه به اینکه تاکنون علم پزشکی نتوانسته واکسن و داروی قطعی برای این ویروس پیدا کند، برای مقابله با این بیماری، ارائه آموزش ‌های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.
وی درباره سخنان حضرت آیت‌اله خامنه ‌ای، رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با رییس جمهور و مسئولان بهداشتی و درمانی، تصریح کرد: دراین دیدار مقام معظم رهبری مدظله العالی بر تعامل دستگاه‌ های متولی، شیوه ‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس تاکید کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری طرحی با عنوان آمران سلامت برای توسعه آموزش‌ های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌ های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجه به ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه ‌گذاری شد.

وی اظهار کرد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان های شلوغ، فروشگاه‌ ها، ورودی مترو و ترمینال‌ های مسافرتی و غیره روزانه آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس را به همشهریان ارائه می‌دهند.

خلفی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این طرح با تجهیزات حفاظتی بهداشتی هوطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق می‌کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۰۰ پایگاه در سراسر استان البرز فعال است، یادآور شد: داوطلبان آموزش دیده این جمعیت در ۵۰ ایستگاه در شهرستان کرج و شهرستان‌ های فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان هر کدام با ۱۰ ایستگاه طرح آمران سلامت را اجرا و به هموطنان خدمات بشردوستانه ارائه می‌دهند.
اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ همگام با سراسر کشور طرح آمران سلامت را اجرا کردند.
وحید معدنچی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا گفت: اعضای داوطلب و فعال شهرستان ساوجبلاغ برای قطع زنجیره همه‌گیری بیماری کرونا به ندای رهبر فرزانهانقلاب لبیک گفتند.
وی با بیان اینکه این طرح از پنج آبان به مدت ۱۰ روز در این شهرستان ادامه دارد، اظهار کرد: اعضای این شهرستان با اخلاق خوب،آموزش‌ های لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را به همشهریان ارائه می‌دهند.
معدنچی ادامه داد: با بهره‌گیری از توانایی اعضای کانون‌های جوانان و خانه‌های هلال، امدادگران و داوطلبان در ۱۰ محل پر تردد شهرستان ساوجبلاغ، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را به افراد تذکر می‌دهند.

اعضای داوطلب طالقانی به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفتند.
علیرضا کلاته مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیر حضور نیرو‌های داوطلب برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ در آغاز شیوع این بیماری، رهبر انقلاب اسلامی از نیروهای جوان، مومن و داوطلب باردیگر دعوت کردند.
وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان برای لبیک به ندای آیت الله خامنه‌ای از ظرفیت های اعضای با ایمان و جوان این شهرستان برای اجرای طرح آمران سلامت استفاده می‌کند.
کلاته افزود: بر این اساس با به‌ کارگیری اعضای جوان و داوطلب آموزش دیده به عنوان آمران سلامت در قالب گروه‌ های سه نفره با برپایی ده ایستگاه‌ ثابت و سیار در مکان ‌های شلوغ، فروشگاه‌ ها، میدان‌های اصلی شهر و غیره به هموطنان برای پیشگیری شیوع ویروس کرونا آگاهی‌های لازم ارائه می‌شود.
مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان در پایان عنوان کرد: هموطنان با رعایت دستورها و شیوه نامه ‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌ فیزیکی و استفاده صحیح از ماسک آمران سلامت را در تامین سلامت شهروندان کمک کنند.

اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس در ده ایستگاه رعایت دستورهای بهداشتی را ترویج کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس با بیان فعالیت اعضا در ۱۰ایستگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان تصریح کرد: این پایگاه‌ها با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب پذیر جامعه در برابربیماری کرونا فعال شده است.
وی با اشاره به طرح آمران سلامت که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر تشکیل شده است، یادآور شد: اعضای جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس به شهروندانی که دستور‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند،توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهند.
نادر مایلی گفت: اعضا با ترویج حفظ فاصله اجتماعی، ارائه بروشور برای استفاده درست از ماسک و توزیع ۸۰۰ عدد ماسک بهشهروندانی که ماسک نداشتند، در طرح آمران سلامت مشارکت دارند.

اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد در طرح آمران سلامت ماسک و دستکش توزیع کردند.
مرتضی غلامی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد با اشاره به اجرای طرح آمران سلامت گفت: این طرح همزمان با سراسرکشور از پنج آبان به مدت ۱۰ روز در این شهرستان آغاز شده است.
وی با بیان اینکه تنها راه مقابله با این ویروس رعایت دستورهای بهداشتی است، اظهار داشت: اعضای جوانان و داوطلبان در دو ایستگاه در هلال احمر شهرستان، و هشت ایستگاه ثابت و سیار در خانه هلال روستایی و سطح شهر، رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی را میان شهروندان گسترش می‌دهند.