55 پست آمران سلامت در استان فعال شد

طرح آمران سلامت با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره گیری از ظرفیت های داوطلبان و جوانان مومن و همچنین تدابیر دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر در استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، ابوالفضل محبان در آیین آغاز طرح سراسری آمران سلامت در استان گفت: این طرح با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره گیری از ظرفیت های داوطلبان و جوانان مومن و همچنین تدابیر دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر در استان از امروز آغاز می شود.

محبان افزود: هدف این طرح افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و کاهش آمار مبتلایان به این بیماری کرونا است و جمعیت هلال احمر همچون گذشته پیشتاز در اجرای آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه بر اساس تدابیر اندیشیده شده، ۵۵ پست ثابت و سیار آمران سلامت در نقاط مختلف استان و نقاط پر ازدحام مستقر شده است؛ افزود: ۱۷۵ نفر از داوطلبان و اعضای جوانان روزانه در این پست های ثابت و سیار فعالیت کرده و ضمن توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدام به توزیع ماسک به افراد فاقد آن می‌کنند.

محبان همچنین یادآور شد: جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از ابتدای شیوع بیماری کرونا اقدام به اجرای طرح غربالگری و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی پیش از ابلاغ آیین‌نامه‌های اجرایی آن کرد؛ که نشان می دهد اعضای این مجموعه در همه زمینه ها بالاخص مقابله با ویروس کرونا از جان خود مایه می‌گذارند.