شرکت 99 اثر در مسابقه پیام مهربانی کودکان به فرشتگان سپید موی در همدان

معاون جوانان استان همدان گفت: به مناسبت هفته جهانی سالمند با رویکرد تکریم منزلت سالمندان 99 نفر از کودکان در مسابقه پیام مهربانی کودکان به فرشتگان سپید موی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان، مریم پاک‌بین گفت: با عنایت به اهداف عالی جمعیت هلال احمر و به مناسبت هفته جهانی سالمند(7 الی13 مهرماه) مسابقه‌ای تحت عنوان پیام مهربانی کودکان به فرشتگان سپید موی برگزار شد.

وی افزود: این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ مهرورزی و احترام به بزرگترها و روحیه بخشی به سالمندان در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

معاون جوانان استان در ادامه اظهار داشت: این مسابقه با شعار کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان در بین کودکان رده سنی 5 تا 13 سال برگزار گردید.

پاک‌بین تصریح کرد: در این مسابقه از کودکان خواسته شد تا پیام مهروزی وتبریک صمیمانه خود را به صورت تصویری با موبایل ضبط نموده و ضمن ارسال به پدربرزگ و مادربزرگ و سالمندان وآشنایان خود یک نسخه از آن را جهت شرکت در مسابقه به شماره واتساپی اعلام شده ارسال نمایند.

وی توجه مسولان وخانواده‌ها را به سالمندان بسیار ضروری دانست وگفت: ایجاد تعامل وارتباط بیشتر بین کودکان با پدربزرگ و مادربزرگ‌ها موجب انتقال تجارب بین آنها شده وزمینه رشد بهتر کودکان را فراهم می‌نماید.

معاون جوانان استان خاطرنشان کرد: به منظور مشارکت مطلوب کودکان، اطلاع‌رسانی این مسابقه از طریق فضای مجازی و شبکه‌‌های اجتماعی و مکاتبه با آموزش و پرورش ،اداره بهزیستی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح استان انجام گرفته‌است.