اجرای برنامه های ویژه هفته کودک در استان بوشهر
اجرای برنامه های ویژه و با نشاط توسط اعضای کانون غنچه های هلال استان بوشهر به مناسبت هفته ملی کودک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ همزمان با روز جهانی کودک ایستگاه قصه خوانی برای اعضا کانون های غنچه های هلال احمر برگزارشد.

به گفته معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ ایستگاه قصه خوانی ویژه اعضای کانون های غنچه های هلال احمر برگزار شد.

آمنه غریبی تصریح کرد: یکی از راه های مؤثر در فعالیت های تربیتی و آموزشی فرایند قصه و قصه خوانی است.

وی افزود: تاثیر قصه گویی بر زندگی و آینده کودک یک امر ثابت شده است به طوری که امروزه کارشناسان برای برخورداری با کودک پر جنب و جوش روش قصه درمانی را در پیش میگیرند.

وی گفت: با توجه به فرارسیدن روز جهانی کودک برنامه قصه خوانی به همت مراکز امور جوانان و همکاری مهد های کودک و همچنین کانون های غنچه های هلال احمر در شعب استان برگزار شد.

نقاشی و کاردستی کودکانه

کودکان و نوجوانان هلال احمری با ساخت کاردستی به مسابقه پرداختند. همزمان با روز جهانی کودک اعضا جوانان با ساخت کاردستی و نقاشی با هم به رقابت پرداختند.

آمنه غریبی تصریح کرد: در این روزهای پر التهاب فضای کودکانه فرزندان و سنین کودک و نوجوان را نباید فراموش کرد.

وی گفت: روز جهانی کودک بهترین بهانه برای ساخت ساعاتی به دور از هیاهوی محیط های پیرامون آنان می باشد.

وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته اعضای کودک و نوجوان و همچنین فرزندان پرسنل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با ساخت کاردستی و ترسیم نقاشی های خود با دیگر شرکت کنندگان به رقابت پرداختند در پایان برگزیدگان اعلام و به قید قرعه هدایایی اهدا شد.

مسابقه نقاشی به مناسبت هفته کودک

مسابقه نقاشی ویژه کودک و نوجوان به مناسبت هفته جهانی کودک برگزار شد. به مناسبت هفته جهانی کودک این معاونت اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع آزاد پرداخت.

آمنه غریبی تصریح کرد: با توجه به علاقمندی کودک و نوجوان در عرصه فعالیت های فرهنگی هنری این معاونت با توجه به شرایط موجود مسابقه نقاشی برگزار کرد.

وی گفت: ویروس کرونا و شیوع مجددآن مجموعه فعالیت های مناسبتی این سازمان رو دستخوش تغییرات بسیاری کرده است، ولی با توجه به فضا ها و بستر های موجود از طریق فضای مجازی این مسابقه رو برگزاری کردیم.

وی افزود: شرکت کنندگان آثار خود رو از طریق درگاه های مشخص شده در فضای مجازی به مراکز امور جوانان ارسال گردید و پس از داوری برترین ها تجلیل می شوند.

برپایی فضای دوستدار کودک

همزمان با هفته جهانی کودک مراکز امور جوانان به برپایی فضای دوستدار کودک اقدام کردند. هدف از ایجاد این فضا کمک به خانواده و کودک برای آشنایی بیشتر با اهداف هلال احمر و با توجه به مشکلات بیماری موجود در جهان برپا گردید.

آمنه غریبی تصریح کرد: سازمان جوانان با بهره گیری از پتانسیل های آموزشی خود و استفاده بهینه از بستر فضای مجازی با توجه به شرایط حساس شیوع اپیدمی کرونا به آموزش و خود مراقبتی می پردازند.

وی گفت: فضای دوستدار کودک از جمله فعالیت های حوزه کودک و نوجوان در سازمان جوانان می باشد که در زمینه های آگاه سازی و آموزشی همواره مؤثر می باشد.

وی افزود: کودکان و نوجوانان ضمن بهره مندی از فعالیت های این مناسبت همچنین میتوانند به عضویت در کانون های مرتبط با سنین خود در آمده و به خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر بپیوندند.