قائم مقام سازمان جوانان هلال احمر؛ مشارکت کانون های چهارگانه سازمان جوانان در طرح آمران سلامت

قائم مقام و معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ابلاغ بخشنامه مشارکت کانون های چهارگانه جوانان، دانشجوبی، طلاب و روستایی در اجرای طرح آمران سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر سیدعلی منیری با اعلام این خبر افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در دیدار با رییس جمهور و مسئولان بهداشتی و درمانی، بر تعامل دستگاه‌های متولی، شیوه‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس، طرح آمران سلامت توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر راه اندازی شد.
وی با اشاره به تاکید رییس سازمان جوانان در خصوص همکاری و مشارکت اعضای جوانان در خصوص کمک به امر مبارزه با اپیدمی کرونا خاطرنشان کرد: این طرح با هدف توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در سراسر کشور اجرا می شود.
منیری با اشاره به ابلاغ بخشنامه مشارکت کانون های چهارگانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در اجرای طرح آمران سلامت در سراسر کشور خاطرنشان کرد: این طرح در کلیه کلان شهرها با تاسیس 50 پایگاه و در سایر شهرها حداکثر 10 پایگاه از پنج آبان ماه جاری در سراسر کشور راه اندازی و اجرا می شود.
وی تصریح کرد: پایگاه های آمران سلامت در اماکن شلوغ شهرها مثل فروشگاه های بزرگ، ورودی متروها و ترمینال های مسافربری، راه آهن، میادین اصلی شهر و سایر برپا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در هر پایگاه تیم های 3 نفره آموزش دیده ثابت و سیار (سحاب) و نیروهای امداگر داوطلب و داوطلبان علاقه مند حضور خواهند داشت، افزود: تذکر لسانی به افرادی که نکات ایمنی رعایت نکردند، توصیه به حفظ فاصله اجتماعی و امر به رعایت نکات بهداشتی از فعالیت های اعضا است.
معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به سهم بسیار مهم جوانان در اجرای طرح آمران سلامت اشاره کرد و گفت: بخشنامه خدمات جوانان در کانون های چهار گانه دانشجویی، جوانان، طلاب و روستایی به تمامی استان ها ابلاغ شده است.