رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

تهدیدهای بی‌شماری از فعالیت های سازمان جوانان در اپیدمی کرونا به فرصت تبدیل شد

رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: با همدلی و همراهی اعضای جوانان و داوطلبان، جمعیت تهدیدهای بی شماری از فعالیت های سازمان جوانان در دوران اپیدمی کرونا به فرصت تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، عباسعلی محمدزاده بیان کرد: عدم آمادگی و تجربه در خصوص پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونا یکی از چالش هایی که همه سازمان ها و دستگاه ها با آن مواجه شدند.
وی افزود: توقف برنامه های جاری و در دست اقدام سازمان جوانان، افزایش اثرات روانی و اقتصادی بر سلامت اعضای داوطلب نیز از دیگر چالش های سازمان جوانان در دوران اپیدمی کرونا بود.
محمدزاده به همدلی و ‌همراهی اعضای سازمان جوانان در خصوص تبدیل شدن چالش ها به فرصت در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: عمده‌ترین این فرصت‌ها شامل تنوع ارائه خدمات بشردوستانه و عام المنفعه در بستر فضای مجازی، ارائه محتواهای آموزشی در بستر وب و حامل‌های همراه، امکان استفاده از نرم‌افزار موجود در فضای‌مجازی و وجود محتواهای تولید شده و نوین، استقبال جامعه از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به منظور یادگیری کاهش هزینه‌های مرتبط بر برگزاری جلسات، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی است.
وی اظهار داشت: در جهت بهبود شرایط نیز پیشنهاداتی برای ایجاد زیرساخت‌های مرتبط با هدف بهر‌ه‌گیری هرچه بیشتر از فضای‌ مجازی و تشکیل کمیته‌های تخصصی با حضور حوزه‌های مرتبط به منظور تدوین برنامه‌های بشردوستانه و عام المنفعه، برنامه ریزی برای آمادگی و کسب تجربه‌ با پدیده‌های مشابه در سطح سازمانی و ملی در دستور کار سازمان جوانان قرار گرفته است.
رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان گفت: همچنین پیشنهاداتی در خصوص ایجاد ساختارهای تشکیلاتی مجازی متناسب با فعالیت‌های مبتنی بر سیر بیماری، مدیریت مستمر جهت ممانعت از اقدامات غیرهمسو با سیاست‌های کلی تعیین شده، ضرورت تهیه گزارشات مستند به صورت مستمر به مبادی ذیربط جهت کنترل پوشش‌های خبری و امکان بهره‌مندی از تجربیات سایر جمعیت‌های ملی در زمینه فعالیت‌های مجازی عمومی و تخصصی در سطح عملیاتی و کاربردی نیز پیگیری و اجرا خواهد شد.