قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: انتخابات شورای مرکزی کنگره سراسری اعضای سازمان جوانان برگزار می شود

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان گفت: به زودی در 5 منطقه طبقه بندی شده در کشور انتخابات شورای مرکزی کنگره سراسری اعضای سازمان جوانان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سیدعلی منیری در خصوص انتخابات کنگره هر استان بیان کرد: هر استان باید ۵ نفر را به دبیر خانه کنگره در خراسان رضوی معرفی کند که شامل نماینده کانونهای دانشجویی، نماینده کانونهای جوانان دختران، نماینده کانونهای جوانان پسران، نماینده کانونهای روستایی و نماینده کانونهای طلاب، دبیر مجمع استان در یکی از جایگاهای فوق خواهند بود.

وی تصریح کرد: در خصوص انتخابات شورای مرکزی کنگره سراسری اعضای سازمان جوانان مرحله کشوری و بین دوره انتخابات دبیران کانون های سازمان در 5 منطقه کشوری به پیوست الحاقیه آئین نامه انتخابات مجامع دبیران کانون های چهارگانه سازمان و تقسیم بندی مناطق ارسال می شود.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان بیان کرد: همچنین این الحاقیه شامل موارد مهمی است از جمله هر دبیر مجمع استان باید شورای 5 نفره متشکل از دبیران کانون های چهارگانه دانشجویی جوانان و طلاب و روستایی با هماهنگی معاون امر جوانان استان انتخاب نماید که ترجیحا از افرادی باشند که بالاترین رای را اخذ کرده اند.

وی اظهار داشت: انتخابات در 5 منطقه کشوری برگزار می شود و اعضای کانون های دانشجویی و جوانان و روستایی و طلاب فقط می توانند به کاندید همان شاخه رای دهند و دبیران استانی می باید به یک نفر از خودشان رای دهند در هر منطقه انتخاباتی 1 نفر معاون امور جوانان استان ذی النفع به عنوان ناظر باید رئیس هیات نظارت بر انتخابات حضور دارد.

منیری با بیان اینکه انتخابات مجمع دبیران هم منطقه ای و کشوری هم جدا گانه برگزار خواهد شد، گفت: در هر استانی یک نفر از اعضای قدیمی و با تجربه با صلاحدید معاون امور جوانان بدون حق رای می تواند در ویدئو کنفرانس حضور داشته باشد، این مناطق در تقسیم بندی شامل خراسان رضوی و خراسان شمالی و خراسان جنوبی و کرمان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان در منطقه اول است.

وی افزود: همچنین گلستان و مازندران و گیلان و سمنان و تهران قم در منطقه دوم و اردبیل و آذربایجان شرقی و آذربیایجان عربی و زنجان و قزوین و البرز در منطقه سوم و کردستان و همدان و کرمانشاه و مرکزی و لرستان و اصفهان و ایلام در منطقه 4 و فارس و چهارمحال بختیاری و یزد و خوزستان و کهکلویه و بویراحمد و بوشهر از دیگر تقسیمات منطقه ای است.