با حضور رئیس سازمان جوانان صورت گرفت:

افتتاح بانک امانات تجهیزات پزشکی در کانون روستایی قراخیل مازندران

با حضور دکتر گل فشان، رئیس سازمان جوانان، دکتر ناصر عمادی پزشک بدون مرز و عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان مازندران، معاون امورجوانان استان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی بانک امانات تجهیزات پزشکی در کانون روستایی قراخیل شهرستان قائمشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران، بانک امانات تجهیزات پزشکی در کانون روستایی قراخیل شهرستان قائمشهر با حضور دکتر گل فشان، رئیس سازمان جوانان، دکتر ناصر عمادی پزشک بدون مرز و عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان مازندران، معاون امورجوانان استان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.
دکتر گل فشان در جمع صمیمی اعضای کانون روستایی قراخیل، مهربانی را از نعمت های بزرگ خداوند معرفی کرد و گفت: نعمت اصلی همه انسان ها قلب های مهربانی است که در سینه هایشان می تپد و این قلب های مهربان در زیر آرم هلال احمر کارهای بزرگی می کنند. و این مساله موهبت بزرگی است که خداوند به شما عزیزان هدیه داده است؛ تا به دیگران توجه کرده و بتوانید نیازهایشان را مرتفع کنید.
رئیس سازمان جوانان ضمن تقدیر از مشارکت اهالی روستا و اعضای کانون روستایی در اجرای فعالیت های بشردوستانه و گام برداشتن در جهت رفع مشکلات مردم، گفت: باید نام این منطقه به روستای بشردوست قراخیل تغییر کند زیرا جوانان و داوطلبان ان با همراهی خیرین کارهای بزرگی در راستای فرهنگ بشردوستی انجام داده اند.
گفتنی است با راه اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی در کانون روستایی قراخیل فرصتی فراهم شده تا همه مردم به ویژه بیماران نیازمند از امکانات و تجهیزات پزشکی استفاده کرده و امر فرهنگ وقف را در بین مردم نوعدوست روستا گسترش پیدا کند.
لازم به ذکر است بسياري از مشكلات كشور و مردم با همدلي و همراهي توانگران جامعه با اختصاص بخشي از درآمد خود به كارهاي عام المنفعه و دستگيري از نيازمندان قابل رفع است که بر همین اساس و با استفاده از ظرفیت خیرین و اعضای کانون روستایی، اقلامی خریداری شده تا با برپایی بانک امانات جوانان بشر دوست در این عرصه قدم مثبتی برداشته شود.
در این بانک امانات تجهیزات پزشکی و لوازمی چون ویلچر، تشک مواج، دستگاه تست فشارخون و تست بندخون، کپسول اکسیژن و پالس اکسی متر با ارزشی بالغ بر 250 میلیون ریال نگهداری می‌شود. که با توجه به مشکلات اقتصادی در وضعیت کنونی، وسایل پزشکی به صورت امانت و رایگان در اختیار مردم و نیازمندان قرار می‌گیرد.