برگزاری سومین دوره جشنواره ملی احسان درسطح کانون های دانش آموزی مازندران

لیلی احمدی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران از برگزاری سومین دوره جشنواره ملی احسان در سطح کانون های دانش آموزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران احمدی با اعلام این خبر گفت: در پی فعالیت های کانون های دانش آموزی هلال احمر به منظور تقویت حس بشردوستی و تحکیم مفاهیم ارزشمند جمعیت و با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان، سومین دوره جشنواره ملی احسان در کرونا برگزار می‌شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران ذر همین زمینه ادامه داد: این جشنواره با موضوع خاطره گوئی ۱۱۲ ثانیه ای ویژه سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار می شود.
احمدی با تاکید بر اهداف اجرایی این طرح تصریح کرد: مهم ترین اهداف این جشنواره شامل تقویت حس بشردوستی و کمک به هم نوع در میان نوجوانان و ایجاد روحیه شادابی و پویایی در ایام شیوع بیماری کرونا و ایجاد نشاط و تجلی رفتارهای بشردوستانه است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره گفت: شرکت در این جشنواره برای کلیه دانش آموزان ۷ تا ۱۸ سال آزاد است و لازم نیست الزاما عضو کانون دانش آموزی هلال احمر باشند. در این بخش دانش آموزان می توانند خاطره ای از احسان و نیکوکاری و یا فعالیت بشردوستانه در ایام شیوع کرونا که در حق کسی انجام داده اند را تعریف کنند.
یادآور می شود: طبق فراخون، داوری سومین دوره جشنواره احسان، در دو رده سنی ۷ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال انجام می شود و استفاده از حرکات دست و موسیقی و لباس و تغییر لحن گوینده مورد تاکید است و تکنیک های خاطره گوئی و زیبایی خاطره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، در این جشنواره، کیفیت تصاویر و نصب پوستر جشنواره در هنگام ضبط الزامی است. و همچنین تن صدا نباید یکنواخت باشد و خاطرات براساس منطق و واقعیت تعریف شود، در این زمینه ترتیب خاطره گوئی شامل مقدمه کوتاه و توصیف اتفاق و نتیجه گیری اهمیت دارد.
گفتنی ست مهلت ارسال آثار تا ۵ مهرماه درقالب لوح فشرده به معاونت امور جوانان می باشد.