حضور نمایندگان جوان جمعیت هلال احمر ایران در نخستین جلسه رسمی شبکه جوانان هلال احمر و صلیب سرخ منا

 دو نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در نخستین جلسه رسمی شبکه جوانان هلال احمر و صلیب سرخ منا MENA (کشور های خاورمیانه و شمال آفریقا) حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ امروز اولین جلسه رسمی از جلسات شبکه جوانان هلال احمر و صلیب سرخ منطقه منا MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا)، با حضور نمایندگان جوان ۹ جمعیت ملی از این منطقه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مژده زینگر و حسین جعفربکلو به عنوان نمایندگان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این جلسه حاضر و به عضویت این شبکه در آمدند.

یادآور می شود؛ در این نشست به معرفی شبکه جوانان و کمیسیون جوانان پرداخته شد و شرحی از برنامه‌های پیش رو، بیان شد.

همچنین مقرر شد؛ در نخستین گام از فعالیت های این شبکه در روز ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰، انتخاباتی در راستای تعیین رئیس و نایب رئیس شبکه برگزار شود. در ادامه فعالیت شبکه، اعضا در گروه‌هایی که از جانب دفتر منطقه‌ای مشخص شده به فعالیت خواهند پرداخت.

خاطرنشان می شود، هدف از تشکیل این گروه‌ها، تبادل و انتقال اطلاعات، دانش، خلاقیت، ایده‌ها و ابتکارات و همچنین به اشتراک گذاری تجارب با سایرین است.  اعضای این شبکه نه تنها نمایندگان جمعیت‌های ملی کشورهای خود هستند، بلکه صدای اعضای جوان جمعیت‌های ملی نیز هستند.

گفتنی است؛ شبکه جوانان هلال احمر و صلیب سرخ منا MENA، فعالیت خود را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرده، اما این اولین بار است که این شبکه بصورت رسمی در منطقه منا فعالیت خود را با هدف افزایش حضور و نقش جوانان در کنار بزرگان و سطوح عالی در جمعیت‌های ملی و تاکید بر نقش مثبت و سازنده آنان، آغاز کرده است.