برگزاری سومین دوره جشنواره ملی احسان درسطح کانون های دانش آموزی

لیلی احمدی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر مازندران از برگزاری سومین دوره جشنواره ملی احسان درسطح کانون های دانش آموزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران احمدی اظهار داشت :در پی فعالیت های کانون های دانش آموزی هلال احمر به منظور تقویت حس بشردوستی وتحکیم مفاهیم ارزشمند جمعیت و با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان، سومین دوره جشنواره ملی احسان در کرونا برگزار می‌شود.
احمدی افزود: این جشنواره با موضوع خاطره گوئی ۱۱۲ ثانیه ای ویژه سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: مهم ترین اهداف این جشنواره شامل تقویت حس بشردوستی و کمک به هم نوع در میان نوجوانان و ایجاد روحیه شادابی و پویایی در ایام شیوع بیماری کرونا و ایجاد نشاط و تجلی رفتارهای بشردوستانه است.
وی بیان کرد: شرکت در این جشنواره برای کلیه دانش آموزان ۷ تا ۱۸ سال آزاد است و لازم نیست الزاما عضو کانون دانش آموزی هلال احمر باشند.در این بخش دانش آموزان می توانند خاطره ای از احسان و نیکوکاری و یا فعالیت بشردوستانه در ایام شیوع کرونا که در حق کسی انجام داده اند را تعریف نمایند.
یادآور می شود، طبق فراخون، داوری سومین دوره جشنواره احسان، در دو رده سنی ۷ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال انجام می شود و استفاده از حرکات دست و موسیقی و لباس و تغییر لحن گوینده مورد تاکید است و تکنیک های خاطره گوئی و زیبایی خاطره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، در این جشنواره، کیفیت تصاویر و نصب پوستر جشنواره در هنگام ضبط الزامی است. همچنین تن صدا نباید یکنواخت نباشد و خاطرات براساس منطق و واقعیت تعریف شود، در این زمینه ترتیب خاطره گوئی شامل مقدمه کوتاه و توصیف اتفاق و نتیجه گیری اهمیت دارد.
مهلت ارسال آثار تا ۵ مهرماه و تحویل آن تا ۲۰ مهر درقالب لوح فشرده به معاونت جوانان است.