مصاحبه// کار سخت، خود پاداش است، پاداشی برای ایجاد انگیزه بهتر از حس نوع دوستی

مهدی اکبری عضو سازمان جوانان هلال احمر استان فارس شهرستان قیروکارزین می گوید کار سخت، خود پاداش است، پاداشی برای ایجاد انگیزه بهتر از حس نوع دوستی انجام می شود.

عزم جوانان هلال احمر باانگیزه و بشردوست استان فارس در ضدعفونی کردن معابر و شهرهای استان این روزها به نمادی از ایستادگی در برابر بیماری کرونا بدل شده است که در همین ارتباط با یکی از اعضای جوانان هلال احمر فعال در زمینه اقدامات بشر دوستانه سازمان جوانان مصاحبه ای کوتاه و خواندنی داشتیم:

مهدی اکبری متولد سال ۱۳۷۳ از شهرستان قیروکارزین در جنوب غربی استان فارس که به مدت ۶ سال است که با جمعیت همکاری دارند.

وی دبیر کانون جوانان و عضو مجمع جوانان هلال احمر استان فارس و همکار در روابط عمومی حوزه جوانان و صحفه رسمی اینستاگرام جوانان هلال احمر استان فارس است.

نحوه آشنایی و عضویت شما در جمعیت هلال احمر به چه صورت بوده است؟

دو نفر از دوستان به همراه برادرم عضو جمعیت هلال احمر هستند و تشویق این دوستان باعث شد وارد سازمان جوانان شوم و در جمعیت مشغول به انجام فعالیت های داوطلبانه سازمان جوانان شوی و من هم دستشون رو کاملا فشردم.

چه مدت است که با جوانان هلال احمر بعنوان رابط خبری شهرستان و همکار روابط عمومی جوانان همکاری می کنید؟

از اوایل اسفند سال ۹۷ بود، همون مهر یا آبان فکر می کنم فعالیت داوطلبانه خود را آغاز کرده و برای درج اخبار جمعیت هلال احمر استان فارس در فضای مجازی با واحد روابط عمومی همکاری خودم رو شروع کردم.

حضور در سازمان جوانان چه امتیازاتی برایتان داشته است؟

اول این که یاد گرفتم بهتر عمل کنم بهتر یک موضوعی رو شروع و بهتر تمام کنم، و این که خب، خیلی دوست خوب پیدا کردم و در متن اخبار هم قاعدتا قرار گرفتم و یاد گرفتم پر شور برای خدمت رسانی آماده باشم و در نهایت وقتی تلاشی برای تسکین درد بر میدارم، حس خوبی در من ایجاد می شود.

بهترین خاطره تان از حضور در جمع جوانان هلال احمر چیست؟

خاطرات زیادی برای من وجود دارد ولی از همه مهمتر اینه که تقریبا همون اتفاقات هر هفته تکرار می شن و کهنه نمی شوند، دوستان و رفقای زیادی پیدا کردم، حضور در کنار رابط خبری استان فارس و معاون امور جوانان فارس و مسئول امور جوانان پرتلاش شهرستان قیروکارزین همه خاطرات خوب من را میسازد و حضور در کنار جوانانی که این روزها برای مبارزه با ویروس کرونا قدم در مسیر جهاد ملی برداشتند خاطراتی زیبا از خود برایم میسازد.

چه علائقی غیر از فعالیت های سازمان جوانان دارید؟

حضور در فعالیت های امدادی و پایگاه امداد و نجات را هم دوست دارم و خدا رو شاکرم میتونم در بحث امدادرسانی به گرفتاران و حادثه دیده گان هم بعنوان یک نجاتگر قدمی هر جند کوچک بردارم.

خدا رو شاکرم با علاقه و حمایت خانواده از صد درصد ساعات زندگیم حدود ۶۰ درصد ان را در جمعیت هلال احمر بعنوان داوطلب هلال احمر مشغول به فعالیت هستم.

آینده جوانان پر شور هلال احمر را چگونه می بینید؟

به نظر من آینده را کسانی می سازن که عاشقن، مطمئن باشید تک تک جوانان هلال احمر عاشق کارشون هستند، درسته در بخش مالی یه مقدار مشکل داریم اما به قول معروف بعضی جا ها پول حرف اول رو نمی زنه، ما عاشق فعالیت بشردوستانه ایم در نتیجه مطمئنا این عشق رو به راحتی پس نمی زنیم. ما شاید جیب هامون خالی باشه اما در عوض مغز و دستمون پُر از پُر هستش، آینده برای ماست.

تا چه حد سعی در رعایت بی طرفی در انتقال خبر در صحفه رسمی جوانان هلال احمر احمر فارس در اینستا می کنید؟

کاملا بی طرف، شک نکنید؛ اوج طرفداری یک نویسنده در فضای مجازی ما گذاشتن علامت تعجب (!) انتهای یک خبری هست که شاید نویسنده زیاد خوشش نیومده از اون جمله ولی مطمئن باشید اصلا طرف کسی نیستند و هدف برای ایجاد انگیزه بیشتر در اجرای فعالیت های بشردوستانه هلال احمر است و بس.

و حرف آخر؟

کار سخت، خود پاداش است، پاداشی برای ایجاد انگیزه برای حس نوع دوستی و این تلاش در روزهایی اخیر در سازمان جوانان به اوج خود رسده است و خدا رو شاکرم که توانسته ام قدمی کوچک با انسان هایی بزرگ برای حفظ سلامتی این مرز و بوم بردارم من از همه دوستانم در طرفداری و همه خواننده های صحفه جوانان اینستاگرام هم تشکر می کنم و امیدوارم بتونیم در کنار هم به بدور از بیماری و ویروس کرونا هر چه سریع تر گرد هم بیایم و از این خاطرات تلخ و شیرین این روزها یادی کنیم.

تا دیده‌ام چشم تو را بسیار بیمارم        از دور می بوسم رخت را، دوستت دارم

دستی تکان دادی و رفتی، عاشقی این است        من آدم این روزهای سخت و دشوار

 

حسن ابدان – رابط خبری جوانان هلال احمر استان فارس