گفتگو با عضو جوانان هلال احمر شهرستان آباده فارس: دنیای امرزو به شدت محتاج فریاد مهرورزی و بشر دوستی جمعیت هلال احمر است


فائزه فالی عضو سازمان جوانان هلال احمر شهرستان آباده و قهرمان طلایی مسابقات آسیایی موی تای ، بهترین بازیکن و پدیده این مسابقات که بعنوان "بروسلی ایران" شناخته می شود، عضو داوطلب امورجوانان جمعیت هلال احمر شهرستان آباده استان فارس است او هم اکنون دانش آموز کلاس یازدهم رشته ادبیات علوم انسانی است و دوست دارد معلم شود.

 

او ۱۸ سال دارد و مدت ۶ سال هست که در ورزش موی تای فعالیت می کند و از همان دروان دانش اموزی به عضویت هلال احمر رد آمده و هم اکنون عضو سازمان جوانان است و علیرغم اینکه در رشته ی ورزشی بسیار خشن و محکمی فعالیت دارد ذاتاً فرد آرامی است ، شدیداً خوش اخلاق است و یا سنگینی و متانت و وقار خاص خود با دیگران برخورد می کند.

سقف آرزوهایتان را در کجا جستجو می کنید
کسب مدال طلا در المپیک ۲۰۲۴ و اهتزاز پرچم مقدس کشور عزیزم ایران و انجام خدمت در هر رنگ و لباسی که باشد گمانم بعد از ورزش سقف ارزوهایم این است تلاشگر خوبی برای اناجم فعالیت های بشردوستانه باشم
-رمز موفقیتتان را درچه می دانید؟
بدون شک اراده ، پشتکار، حمایت های هم جانبه پدر و مادر و زحمات مربیانم بیشترین تاثیر را در من داشته است تا بتوانم علیرغم همه مشکلات راهم را با صلابت ادامه بدهم.

با مشغله ی ورزش و فعالیت ورزشی چگونه به مدرسه و تحصیل خود می رسید
خداروشکر با یک برنامه ریزی خوب و همکاری مدیر و معلمان محترم مدرسه نه تنها مشکلی در زمینه تحصیلی نداشته ام بلکه ورزش باعث ارتقا سطح یادگیری و موفقیتم در درسها بوده است.

چگونه با هلال احمر آشنا شدید
از کلاس هشتم در کانون جوانان و تیم دادرس به عضویت هلال احمر در آمدم و با هلال احمر از طریق دوستان در مدرسه و طرح دادرس آشنا شدم و تصمیم گرفتم عضو این سازمان بشردوست و خدمات رسان به طبقات محروم جامعه باشم.
بدون شک جمعیت هلال احمر کلکسیونی از خوبی هاست و در آنجا هرچه هست خوبی است. عضویت در سازمان جوانان هلال احمر را توفیقی می دانم که نصیب اینجانب شده است و هم کنون بعنوان جوان فعال در کانون جوانان خواهر آباده فعالیت های خود را اناجم میدهم و افتخار میکنم میتوانم عضو کوچکی از این مجموعه باشم.

دوست دارید در جمعیت هلال احمر چه فعالیت هایی انجام دهید
همه باید در دوره های آموزشی هلال احمر که بصورت همگانی و رایگان برگزار می شود شرکت کنیم . این دوره های برای توانمندسازی افراد در مواجهه با سوانح و حوادث لازم است علاوه بر این من دوست دارم سفیر صلح، مهرورزی، انسان دوستی و خوبی ها باشم و میدانم دنیای امروز بشدت محتاج فریاد مهرورزی و بشر دوستی هلال احمر است که بایستی در نهادینه کردن اصول هفتگانه هلال احمر در همه عرصه ها تلاش کنیم.
خدمات امدادی به آسیب دیدگان از سوانح و حوادث نیز از وظایف قشنگ این جمعیت هست که دوست دارم در این زمینه نیز فعالیت نمایم. جمعیت هلا ل احمر تقابل غم ها و شادی هاست . غم از مشاهده ی مصائب افراد آسیب دیده در بحران ها و شادی از حضور سرخ پوشان سپید قلب که با اخلاص و ایثار به کمک آسیب دیدگان می شتابند .

وجه تمایز هلال احمر با سایر سازمان های خدمات رسان در کشور را در چه می دانید.
شاید زیباترین جلوه خدمت در جمعیت هلال احمر داوطلبانه بودن آن است که اعضای آن بدون هیچگونه چشمداشتی به یاری آسیب دیدگان از سوانح و حوادث و نیازمندان جامعه می شتابند.
امداد رسانی همزمان به سوانح و حوادث طبیعی مانند سیل در سیستان و بلوچستان و سوانح و حوادث غیر طبیعی مثل سقوط هواپیما و حضور موثر و همه روز در پایگاه های امداد و نجات از جلوه های زیبا و ایثارگرانه این نهاد مردمی است.

اخبار مرتبط با جمعیت هلال احمر را هم پیگیری می کنید
بله دراوقات فراغت از درس و ورزش در فضاهای مجازی پیگیر اخبار جمعیت هلال احمر هستم و میدانم سال ۱۳۹۸ سال پرکاری برای عزیزان هلال احمری بوده است که در سیل های فروردین ماه استان های گلستان و خوزستان و لرستان، زلزله آذربایجان شرقی، سیل های پاییز و زمستان جنوب و بخصوص سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان حضور پررنگ و موثری داشته اند.
برنامه های دانش آموزی سازمان جوانان بخصوص طرح دادرس و المپباد آماده ، اردوهای دوستی و فعالیت های تابستانه شوق رویش را پیگیری می کنم.

ورزش چه تاثیری در زندگی و تحصیل شما داشته است.
بنظر من در کنار کتاب و مطالعه که برای نشاط و پویایی هر جامعه و خانواده ای لازم است ، برای برخورداری از سلامت جسمی، روانی و اجتماعی باید ورزش کنیم. ورزش و فعالیت ورزشی انسان را در برابر بسیاری از آسیب های اجتماعی بیمه می کند . شاید در کنار اعتیاد به مطالعه، بهترین نوع اعتیاد ، اعتیاد به ورزش باشد. ورزش موسیقی روح نواز زندگی است که ذهن و روان را جلا داده و باعث می شود در فشارهای روحی و روانی و استرس های زندگی مقابله موثرتری داشته باشیم.
شما را بعنوان بروس لی ایران می شناسند.
در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور امارات موفق به کسب مقام اول و مدال طلا شدم و بعنوان بهترین بازیکن و پدیده مسابقات انتخاب شدم که مسئولین مسابقات لقب بروس لی ایران را به من دادند.

چه توصیه ای برای سایر اعضا دارید.
با وجود اینکه اکثریت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر ورزشکار هستند و در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند اما متاسفانه سهم برنامه های ورزشی در جمعیت بسیار ناچیز هست .
باید برنامه های ورزشی در مجموعه جوانان پر رنگ تر از قبل پیگیری شود و در کنار سایر برنامه ها، ورزش بعنوان یک اولویت دیده شود.
 سخن آخر
از پدر و مادر خوبم بعنوان بهترین یاوران و مشوقانم در زندگی و هم چنین کلیه مربیانی که در این مدت برای موفقیت من زحمت کشیدند بخصوص استاد ذاکری و استاد حق طلب صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.
سبک زندگی ماشینی در دنیای امروز، انسان ها را در معرض بسیاری از بیماریها و آسیب های اجتماعی از جمله بیماریهای قلبی و عروقی، سرطان ها، دیابت، فشار خون ، اعتیاد به مواد مخدر ، استرس و فشارهای روحی و روانی و …. قرار داده است که جز با تغییر سبک زندگی و بازگشت به تحرک و نشاط فراهم نخواهد شد.

شرکت در ورزش های همگانی مثل پیاده روی، دوچرخه سواری کوهنوردی، شنا می تواند نقش مهمی در تقویت نشاط فردی و اجتماعی داشته باشد و از ابتلا به بسیاری امراض گوناگون پیشگیری نماید.

باید از فعالیتمان در فضای مجازی کاسته و در دنیای حقیقی به دنبال رویاها و آرزوهایمان باشیم. پیشنهاد میکنم کلیه جوانان برای تقویت حس مشارکت و افزایش تاب آوری و ارتقا مهارتهای زندگی در سازمان جوانان هلال احمر ثبت نام نمایند و در دوره های آموزش این سازمان شرکت کنند.