پیام صلح و دوستی جوانان ایران در اختتامیه اردوی بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر: جهان زیبایی می‌توان ساخت اگر همه برای کرامت انسانی احترام قائل شویم

نمایندگان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در اردوی بین المللی جوانان صلیب سرخ و هلال احمر در شهر استانبول ترکیه شرکت کردند و در پایان این اردو، پیام صلح و بشردوستی نمایندگان ایران قرائت شد.

اردوی بین¬المللی جوانان صلیب سرخ و هلال احمر با حضور دو نفر از جوانان ایرانی از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۷ مرداد ماه در استانبول ترکیه برگزار شد و در این اردو هادی احمدی از بوکان و حسین جعفر بیگ‌لو از تهران دو نماینده جوان ایرانی، مورد تقدیر دبیرکل صلیب سرخ و هلال احمر ترکیه قرار گرفتند.

هادی احمدی دبیر کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از آذربایجان‌غربی و حسین جعفر بیگ‌لو دبیر دانشگاه پیام نور نماینده جمعیت هلال احمر در این اردوی بین¬المللی بودند.
مراسم افتتاحیه این اردو با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر ترکیه برگزار و ایشان ضمن خیرمقدم به شرکت¬کنندگان در مورد شیوه کار آن سازمان صحبت نمودند. سپس مسئول برگزاری کمپ نیز شیوه کاری کمپ و برنامه¬ها را تشریح کردند. محور اصلی این نشست تبادل اطلاعات و معرفی کشور و شیوه کار سازمان جوانان هر کشور بود که به مدت چهار روز برگزار شد و در کنار آن نیز برنامه¬های تفریحی در کمپ و همچنین بازدید از اماکن تاریخی استانبول برای شرکت‌کنندگان قرار داده شده بود.

در روز سوم رئیس جمعیت هلال احمر ترکیه و معاون بین‌الملل وی شور و شوق زیادی در کمپ ایجاد گردید. نمایندگان ایران با سخنرانی در مورد معرفی کشور ایران و برخی از طرح¬های مهم سازمان جوانان از قبیل: طرح دادرس، فعالیت تیم¬های حمایت فرهنگی و اجتماعی( سحر)، طرح پیشگیری از اعتیاد (پیمان)، گفت و گوی بشردوستی و ساختار تشکیلاتی مجامع که همراه با فیلم ارائه شد، توانستند دید وسیع‌تر و شناخت بهتری به نمایندگان سایر کشورهای جهان بدهند و مورد تقدیر جمعیت ترکیه قرار بگیرند.

در روز ششم این اردو ارائه ای در مورد نقش جوانان و استراتژی ۲۰۳۰ توسط کارشناس امور بین‌الملل و مسئول جوانان کشور بلغارستان ارائه شد.

تنها کشوری که در اختتامیه این نشست توانست پیام صلح و بشردوستی ارائه دهد نمایندگان ایران بودند که توسط هادی احمدی ارائه و با استقبال حضار رو به رو شد.

متن پیام به شرح زیر است:

امروزه روزهایی ناراحت‌کننده در جلوی چشمان ما است مردمان زیادی در رنج و ناراحتی هستند و آنها در سکوت گریه نمی‌کنند بلکه فریاد می‌زنند.
امروز باید در این مکان، خاکستر بشردوستی و انسانیت را پراکنده کنیم تا در تمام دنیا ریشه بدواند، ما باید از انسانیت درخواست کنیم که بار دیگر به میان ما بیاید و از بخشش و برتری خود به ما ببخشاید.
ما عاجزانه از انسانیت درخواست یک شانس دیگر برای این دنیایی که در آن زندگی می کنیم داریم؛ الان وقت آرزو کردن و تغییر کردن است، اگر ما می¬خواهیم انسانیت را بیدار کنیم، باید اول خودمان را بیدار کنیم ؛ بهترین هدیه‌ای که می توانیم بدهیم تغییر درونی خودمان است؛ امروز وقت تغییر است.
ما در این جهان به هیچ ارتش و نیروی نظامی نیاز نداریم مگر ارتش مهربانی، ما همه یکسان متولد شده‌ایم با چیزهایی مثل پول، مذهب و نژاد از هم متمایز شده‌ایم.
ما باید با چیز های مشترکی که داریم دور هم جمع شویم، عشق و محبت چیزی است که ما همه نیاز داریم، ما باید به همه کمک کنیم وانسانیت این است.
ما می خواهیم با خوشحالی و سعادت دیگران زندگی کنیم نه بدبختی آنها، در این دنیا اتاق (مکانی) برای همه وجود دارد و زمینی غنی که می‌تواند نیازهای همه را تهیه کند.
راه و مسیر زندگی می‌تواند زیبا باشد اما ما راه را گم کرده‌ایم. در این دنیا ما به انسانیت، مهربانی، ملایمت و نجابت نیاز داریم، بدون این ویژگی‌ها زندگی خشن خواهد شد و ما در مسیر زندگی گم خواهیم شد.
مطمئن هستم صدا و نهضت ما به گوش میلیون‌ها انسان در سراسر دنیا خواهد رسید. بیایید با همدیگر برای دنیایی جدید تلاش کنیم. بیایید با همدیگر برای دنیایی آزاد به دور از غرض و موانع ملی، به دور از طمع، تنفر و تعصب کار کنیم.
کشور ما زمین است و ما شهروند این جهان هستیم، ما همه یک نژاد داریم و آن نژاد انسان است، تصور کنید چه جهان زیبایی می‌توانیم بسازیم اگر همه برای کرامت انسانی احترام قایل شویم؛ بعد از آن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
بیایید همه با هم ارزش اصلی زندگی را به خاطر بیاوریم، اجازه بدهیم انسانیت بازگردد و اجازه دهیم عشق و محبت زنده بماند.
من مطمئنم، من مطمئنم ما می‌توانیم دنیایی مهربان‌تر برای همه ایجاد کنیم.