برگزاری ۶۰ اردوی یک روزه در قالب طرح آفتابگردان۵ / اردوهایی با فضای تفریحی، فرهنگی و آموزشی

رییس سازمان جوانان هلال احمر از پایان یافتن پنجمین دوره طرح تابستانه آفتابگردان خبر داد و گفت: امسال و در قالب این طرح، 9 هزار نفر/اردوی درون شهری ویژه فرزندان کارکنان ستادی جمعیت هلال احمر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر مسعود حبیبی ضمن اعلام این خبر افزود: امسال در برگزاری جشنواره آفتابگردان تلاش کردیم تا با بهره گیری از تجربیات دوره های گذشته، برنامه های بهتری برای فرزندان هلال احمری تدارک ببینیم.

اجرای برنامه های آموزشی

وی ادامه داد: مهمترین ویژگی پنجمین جشنواره آفتابگردان این بود که در کنار برنامه های تفریحی و سرگرم کننده، برنامه های آموزشی نیز اجرایی شد تا کودکان متناسب با فضای اردوها، تحت آموزش های لازم نیز قرار گیرند.

رییس سازمان جوانان تصریح کرد: از ویژگی های دیگر جشنواره این بود که تمام برنامه ها به فراخور سن و جنسیت بچه ها برنامه ها طراحی شده بود و اردوها در شش رده سنی، جنسیتی در مدت ۵ هفته و برای هر رده ۱۰ اردوی متفاوت برگزار شد که در مجموع ۶۰ اردو -کلاس آموزشی و تفریحی (۹ هزار نفر – اردو) برای این عزیزان درنظر گرفته شد.

نظارت مربیان تربیتی، پرورشی و دانشگاهی در جشنواره

دکتر حبیبی با اشاره به نظارت مربیان تربیتی، پرورشی و دانشگاهی در این جشنواره گفت: با کمک این عزیزان، هماهنگی شرکت کنندگان در اردو و بحث مراقبت از آنان به خوبی انجام شد و طی این مدت مشکلی به وجود نیامد.

وی با تاکید براینکه هدف از برگزاری اردوها، برخورداری کودکان و نوجوانان از یک فضای شاد و فرهنگی- آموزشی است، افزود: از همه همکارانی که در اجرای پنجمین جشنواره آفتابگردان، همکاری و مشارکت کردند به ویژه معاونت پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر و اداره رفاه سپاسگزارم.

طرح هایی برای تکریم کارکنان جمعیت هلال احمر

رییس سازمان جوانان خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای آفتابگردان، براساس توصیه های رییس محترم جمعیت هلال احمر صورت گرفت تا به این ترتیب کارکنان ستادی جمعیت، تکریم شوند. باتوجه به اینکه بسیاری از همکاران ما در ایام تابستان نیز مشغول خدمت رسانی هستند، سازمان جوانان به عنوان متولی کودکان و نوجوانان در جمعیت هلال احمر، برنامه های متنوعی از جمله طرح تابستانه شوق رویش و پنجمین جشنواره آفتابگردان را امسال اجرایی کرد.