حرم رضوی میزبان کاروان قدمگاه عشق/ استقبال از ۲۵۰ جوان هلال احمری زائر پیاده در مشهد

250 جوان منتخب عضو جمعیت هلال احمر کشور که در طرح "از قدمگاه عشق" سه روز را از نیشابور تا مشهد طی کرده بودند با استقبال معاون حوزه نمایندگی ولی فقیه و نیز رئیس سازمان جوانان هلال احمر و برخی مسئولان استانی، وارد مشهد شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ جوانان هلال احمر در کاروان پیاده زیارت امام رضا(ع) سر از پا نمی شناسند و خالصانه به سوی حرم رضوی می شتابند و باشور بسیار برای دیدن یار، لحظه شماری می کنند؛ شوق دیدن امام رئوف شمس الشموس، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به آنها روحیه و توانی مضاعف داده تا با پای پیاده فاصله ۱۰۰ کیلومتری قدمگاه نیشابور تا مشهد الرضا(ع) را با پای عشق طی کنند.

دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور ضمن عرض خداقوت و خیر مقدم هدف از آمدن به مشهد مقدس را دیدن و بوسیدن روی جوانان پرتلاش و ولایی این کاروان و همراهی ایشان در زیارت امام مهربانی ها دانست.

رئیس سازمان جوانان با ذکر حدیثی از حضرت زهرا(س) که نسبت امام به امت را مانند رابطه کعبه به مردم می دانست افزود: جوانان هلال احمر باید امام رئوف (ع) را الگوی خویش قرار دهند و در راه خدمت به مردم وتسکین آلام بشری همچون امام رضا(ع) باشیم و در این راه تلاش کنیم.

همچنین محسن نجات قائم مقام مدیرعامل هلال احمر استان خراسان رضوی میزبانی از جوانان کاروان قدمگاه عشق را افتخار دانست و افزود: سومین سال از این حرکت بزرگ فرهنگی، طرح از قدمگاه عشق می گذرد و آنچه اثر گذار است پیام این حرکت بزرگ فرهنگی، که همان تجدید بیعت با ولایت می باشد است؛ لذا باید در سالهای آینده همت بیشتری در انجام این امر بشود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی و حجت الاسلام والمسلمین سید مومن جوادپور نیز از سخنرانان این مراسم استقبال بودند.
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین جوادپور به ایراد سخنرانی و بیان ارزشمند بودن این حرکت معنوی، فرهنگی وفیوضات زیارت امام علی بن موسی الرضا (ع) پرداخت.

سپس حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی نیز که از دیگر سخنرانان بود ضمن اشاره مختصری به زندگانی امام رضا(ع) به شرح سه ویژگی های انسان کامل پرداخت.

وی بعد از توضیح اجمالی ابعاد اجتماعی، عبادی وسیاسی امام رئوف(ع) یکی از اثرات زیارت امام علی بن موسی الرضا را برطرف شدن غم هر غم دیده ای دانست.

گفتنی است، بعد از مراسم استقبال، جوانان این کاروان همراه با شاخه های گل از مسجد امام علی (ع) به سمت حرم امام رضا(ع) به منظور زیارت و گلباران مضجع شریف رضوی حرکت کردند.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

Comments are closed.