حجت الاسلام والمسلمین معزی خطاب به جوانان طرح قدمگاه عشق/ گام‌های زائران پیاده رضوی، بهشتی است

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی در پیامی خطاب به جوانان منتخب طرح ملی "قدمگاه عشق"، گام های این زائران پیاده رضوی را سعادت آفرین و بهشتی دانست.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمعیت هلال احمر، شب گذشته در پیامی تلفنی خطاب به ۲۵۰ جوان عضو جمعیت هلال احمر که در قالب سومین کاروان «قدمگاه عشق» در مسیر نیشابور به مشهد هستند، تاکید کرد: این قدم‌ها که با عشق ومحبت به حضرت رضا(ع) است در دنیا و آخرت سعادت آفرین و بهشتی است.

ایشان با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت رضا(ع)، این ایام را برای بهرمندی هرچه بیشتر از وجود این امام همام، مغتنم خواند و آرزوی امیدواری کرد که این طرح، همه ساله استمرار و تداوم یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی، خاطر نشان کرد: این حرکت و کار بسیار عاشقانه در مسیر ولایت را به شما تبریک می گویم و امیدوارم این حرکت فرهنگی با معرفت هرچه بیشتر، هر سال برگزار شود.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: گام‌هایی که در مسیر ولایت برداشته می‌شود در راه ظهور منجی عالم بشریت باشد و امام زمان (عج) توفیق بدهد تا منتظر واقعی و جزو سربازان حقیقی ایشان باشیم.

نماینده رهبر فرزانه انقلاب در هلال احمر با اشاره به تلاش سازمان جوانان و جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در اجرای این طرح، اظهار کرد: خداوند به این کار فرهنگی که همراه با روحیه همبستگی، محبت، مهرورزی و کار و تعاون همراه با شور جمعی و نشاط جوانی است برکت می‌دهد.

وی افزود: این حرکت بزرگ فرهنگی بسیار زیباست و شما با ارتباط صمیمی با هم اخوت و برادری اسلامی را تحکیم بخشیده و در مسیر کرامت انسانی گام می‌نهید.

سلسله الذهب در راستای حدیث ثقلین
همچنین در قسمتی از این آیین استقبال از جوانان زائر پیاده رضوی در جاده ولایت که در موکب رباط خاکستری برگزار می شد پس از استماع پیام نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر، معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، به ایراد سخن پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین زاهدی با اشاره به حدیث ثقلین، اظهار کرد: قرآن و عترت دو یادگار ارزشمند پیامبر اسلام (ص) و دو بال انسان در راه کمال و سعادت است.

وی افزود: حضرت محمد(ص) که در آغاز دعوت به اسلام به مردم فرمودند: “قولوا لااله الا الله تفلحوا ” در نهایت نیز مهمترین میراث خویش را در حدیث ثقلین، قرآن و عترت یعنی اهل بیت خویش معرفی کردند.

وی همچنین به حدیث سلسله الذهب حضرت رضا(ع) در نیشابور اشاره کرد و افزود : این حدیث در راستای حدیث ثقلین و همان دعوت نخستین پیامبر اسلام برای فلاح است که غیر خدا را نپرستیدن باعث قرارگرفتن در دژ و حصن الهی و نیل به سعادت و آرامش است و امام رضا(ع) شرط آن را همان تمسک به عترت می‌داند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین زاهدی، عمل بر مبنای قرآن و نیز پیروی از سنت و سیره پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت در راه کمال انسان، از هم جدا نشدنی هستند و باید قرآن را در دست و عشق به اهل بیت را در دل داشت اما آنان که در مقابل حضرت علی (ع) صف آرایی کردند غافلان از میراث عترت رسول مکرم اسلام بودند.

اقدام و اهتمام قیمتی در مسیر ولایت
حجت الاسلام والمسلمین اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی نیز در بخش دیگری از این مراسم استقبال، قدم‌هایی که در این راه برداشته می‌شود و اصل این اقدام را بسیار قیمتی خواند و افزود: حضرت علی (ع) قدر هر فرد را به اندازه همت او معرفی کرده و بنابراین این زیارت پیاده شما جوانان در مسیر ولایت از منزلت بالایی برخوردار است.