مدیر روابط عمومی سازمان جوانان خبر داد: اجرای برنامه های گسترده و متنوع استانی و کشوری سازمان جوانان در تابستان ۹۵

سازمان جوانان هلال احمر تابستانی پر از کار و نشاط را همراه با جوانان سپری می کند، همزمان با آغاز طرح های تابستانی اوقات فراغت، موج گسترده برنامه های متنوع در سازمان جوانان هلال احمر با اجرای برنامه های مختلف در سراسر کشور شتابی مضاعف گرفته است و در این ایام، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچون گذشته، پیشگام در اجرای انواع برنامه های آموزشی و فرهنگی با محوریت اعضای جوان، می کوشد تا بهترین اوقات را در محیطی سرشار از نشاط و امید برای جوانان رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ مدیر روابط عمومی سازممان جوانان در این خصوص می گوید: فصل تابستان و اوقات فراغت همواره فرصتی برای انجام فعالیت های متنوع در سطح استان ها و برگزاری اردوها و دوره های کشوری است. برگزاری این برنامه ها، با برگزاری دوره های آموزشی سازمان جوانان در نخستین ماه از فصل تابستان برای بیش از ۳۰۰ نفر از کارشناسان و مدیران امور جوانان جمعیت هلال احمر به میزبانی استان تهران آغاز شد.

وی افزود: پس از ماه مبارک رمضان، طرح اوقات فراغت تابستانی ویژه جوانان با نام «شوق رویش» در قالب کلاس های آموزشی اوقات فراغت، اردوهای شهرستانی و استانی، کاروان های نیکوکاری و فعالیت های جمعی و … در سراسر کشور آغاز شد و تا پایان تابستان ادامه دارد.

آسیما برگزاری مرحله استانی «المپیاد آماده» یکی دیگر از فعالیت پربار سازمان جوانان برشمرد که با مشارکت دانش آموزان آماده در روزهای سخت در تیر و مرداد سال جاری در سراسر کشور برگ پرافتخار دیگری از کتاب قطور برنامه های سازمان در تابستان ۹۵ را ورق زد.

مدیر روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچنین به برگزاری اردوهای کشوری «نشاط و امید» ویژه دبیران منتخب شوراها اجرایی کانون های دانشجویی و جوانان سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این اردوها در ۴ گروه، از نیمه ی مرداد ماه آغاز شده تا شهریور ماه سال جاری به میزبانی استان گیلان با شرکت ۱۲۰۰ جوان داوطلب در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه فعالیت های گسترده و شور و نشاط در برنامه های سازمان جوانان هلال احمر در تابستان ۹۵ به همین جا ختم نمی شود، افزود: هم اکنون همزمان با انجام فعالیت های متنوع، پنجمین دوره جشنواره «آفتاب گردان» ویژه فرزندان ۶ تا ۱۵ ساله کارکنان ستادی جمعیت، شامل ۶۰ اردوی یکروزه و برنامه های مفرح در حال اجرا است.

آسیما خاطرنشان کرد: پیاده روی جوانان هلال احمر از نیشابور تا مشهدالرضا با عنوان طرح «قدمگاه عشق» در ایام مبارک دهه کرامت و ولادت حضرت ثامن الحجج به میزبانی استان خراسان رضوی یکی از زیباترین برنامه های کشوری سازمان جوانان هلال احمر در تابستان است که، در این طرح قریب به ۳۰۰ جوان ضمن ابراز ارادت به امام مهربانی ها گام در مسیر عشق نهاده اند، تا با تجدید میثاق با ولایت و در روز میلاد، بارگاه هشتمین امام شیعیان را زیارت نمایند.

وی افزود: همچنین برگزاری مرحله کشوری چهارمین دوره «المپیاد آماده» طرح دادرس در قالب ۴ دوره مسابقه، در شهریور ماه از دیگر فعالیت های برنامه ریزی شده در تابستان پرکار سازمان جوانان هلال احمر است.

مدیر روابط عمومی سازمان جوانان در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح «ماه نشان» ویژه بازدید دانش آموزان مدارس از موزه هلال احمر و معرفی جمعیت و فعالیت های هلال احمر یکی دیگر از برنامه های سازمان جوانان در تابستان است.