پنجمین جشنواره آفتاب گردان ویژه فرزندان کارکنان ستادی جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود/ داشتن یک خانواده موفق بر کارآمدی فعالیت‌های کارکنان هلال احمر تاثیرگذار است

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از آغاز پنجمین جشنواره «آفتاب گردان» از 17 مرداد ماه خبر داد و گفت: سازمان جوانان وظیفه دارد برای تقویت فرهنگی خانواده کارکنان هلال احمر برنامه‌ریزی کند چرا که داشتن یک خانواده سالم و موفق در کارآمدی فعالیت های هلال احمر تاثیر گذار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ پنجمین جشنواره  «آفتاب گردان» ویژه فرزندان کارکنان ستادی جمعیت هلال احمر به تفکیک مقاطع تحصیلی برای دختران و پسران ۶ تا ۱۵ سال از ۱۷ مرداد ماه جاری آغاز و تا یک ماه آینده ادامه خواهد شد. در این جشنواره علاوه بر برگزاری کلاس‌های امدادی، فرهنگی، هنری، مذهبی و ورزشی؛ بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان تهران با رویکرد تفریحی و سرگرمی برگزار خواهد شد.

بازدید از باغ پرندگان، شهر مشاغل لی‌لی پوت، موزه علوم و فناوری، شهربازی مهارتی حرکتی شاپرک، پارک ژوراسیک، تله کابین توچال، دهکده آبی پارس، سورتمه، آسمان نما، باشگاه تیراندازی، بیلینو، پینت بال و … از جمله مکان های تفریحی و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی مثل درس هایی از قرآن، سفالگری، اوریگامی و رباتیک با توجه به سنین مختلف شرکت‌کنندگان در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

دکتر مسعود حبیبی در نشست با دست اندرکاران و مربیان پنجمین جشنواره آفتاب گردان با بیان اینکه برخی اوقات کارکنان جمعیت هلال احمر به علت مشغله زیاد کاری از خانواده هایشان غافل می‌شوند؛ گفت: سازمان جوانان وظیفه دارد برای تقویت فرهنگی خانواده های این کارکنان برنامه‌ریزی کند چرا که داشتن یک خانواده سالم در کارآمدی و اثر بخشی فعالیت های هلال احمر موثر است. زمانی می توانیم موفق باشیم که خانواده موفقی داشته باشیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان این که این جشنواره در بین فرزندان کارکنان جمعیت هلال احمر بازخورد بسیار خوبی را در سال های گذشته داشته است؛ افزود: جمعیت هلال احمر هر آن چه دارد از تلاش و همت پدران این فرزندان است به همین دلیل باید به اندازه محبت این پدران به فرزندانشان محبت کنیم.

وی با تاکید بر داشتن برنامه ریزی دقیق برای سلامت و امنیت شرکت‌کنندگان در طول جشنواره، دست اندرکاران و مربیان را مورد خطاب قرار داد و گفت: برخی اوقات یک نقطه پررنگ در زندگی آدم‌ها ثبت و به یادگار می‌ماند که این نقطه از یک محبت، از یک برخورد مناسب یا یک اتفاق خوب نشات می گیرد. امیدوارم خاطره شما نیز سالیان سال همراه فرزندان ما باشد.

همچنین سعید بابایی معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در این نشست گفت: شرکت‌کنندگان این جشنواره به تفکیک سن به سه گروه ۶ تا ۸ سال، ۹ تا ۱۰ سال و ۱۳ تا ۱۵ سال تقسیم شده‌اند که ۲۰ مربی خانم و ۱۲ مربی آقا طی این مدت همراه آن‌ها خواهند بود.

وی همچنین بر روی احساس مسئولیت مربیان و حفظ سلامت شرکت کنندگان این جشنوراه تاکید کرد و گفت: باید طوری با بچه ها برخورد کنیم که علاوه بر اینکه نظم برنامه رعایت شودطرات خوبی در ذهن آنها ثبت شود.

گفتنی است پنجمین جشنواره تابستانی «آفتاب گردان» از ۱۷ مرداد تا پایان شهریور ویژه فرزندان ۶ تا ۱۵ سال کارکنان ستادی جمعیت هلال احمر توسط سازمان جوانان برگزار خواهد شد.

این جشنواره شامل کلاس های امدادی، فرهنگی، مذهبی، هنری، ورزشی و بازدید از جاذبه های گردشگری استان تهران به تفکیک مقاطع تحصیلی شرکت کنندگان خواهد بود.