تقدیر رئیس جمعیت هلال احمر از سازمان جوانان برای اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد

دکتر سید امیر محسن ضیائی؛ رییس جمعیت هلال احمر با اهدای لوحی از رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به پاس همراهی در برنامه های پیشگیری از اعتیاد و معرفی جمعیت هلال احمر به عنوان دستگاه برتر در این خصوص از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر(ریاست جمهوری) تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در متن این تقدیر نامه خطاب به دکتر مسعود حبیبی رئیس این سازمان آمده است: «با تلاش و جدیت جنابعالی و آن مجموعه محترم، تیم ارزیابی کننده ستاد مبارزه با مواد مخدر(ریاست جمهوری) جمعیت هلال احمر را به عنوان دستگاه برتر در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر معرفی نمود.

از اقدامات موثر صورت گرفته در این امر خطیر صمیمانه تشکر می کنم. انتظار دارم این تلاش در سال جاری به صورت مضاعف تداوم یابد.»

گفتنی است چندی پیش در مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، از فعالیت های جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی به عنوان دستگاه های برتر در امر مبارزه با موادمخدر تقدیر شد و دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جوانان به نمایندگی از جمعیت هلال احمر در این مراسم حضور یافت و لوح تقدیر را از دست وزیر کشور، دادستان کل کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر دریافت کرد.

بر اساس این گزارش از فعالیت های مهم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در زمینه پیشگیری اولیه از سو مصرف مواد مخدر می توان به برگزاری کارگاه های پیشگیری اولیه از اعتیاد و تربیت مربی در این زمینه در سراسر کشور، برگزاری مانورهای نمادین «نه به اعتیاد» در میادین اصلی شهرها توسط جوانان عضو، برگزاری طرح محله عاری از دخانیات توسط کانون های دانش آموزی و آگاهی بخشی از طریق تهیه و توزیع بروشور، فیلم، کلیپ، کتاب و … اشاره کرد.