کسب رتبه عالی توسط کانون دانش آموزی استان همدان در طرح محله عاری از دخانیات

معاونت جوانان جمعيت هلال احمر استان همدان 95 در ارزيابي سازمان جوانان از دومين دوره ازطرح ملي محله عاري از دخانيات توانست رتبه عالي را به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان؛ مریم پاک بین معاون امور جوانان این جمعیت با اشاره به اجرای موفق دومین دوره از طرح ملی محله عاری از دخانیات گفت: دومین دوره این طرح با هدف ترویج فرهنگ امر به خوبیها ونهی از بدی ها با محوریت کاهش مصرف دخانیات برگزار شد.

وی زمان اجرای این طرح را  ۴ الی ۸ اردیبهشت مقارن با هفته سلامت و تندرستی بیان کرد و گفت: این طرح در ۱۹ کانون دانش آموزی با برگزاری جلسات مشترک بین  حوزه سلامت و تندرستی آموزش و پرورش در سطح شهرستانهای استان در مناطقی که مدارسی که در مناطق پر تردد قرار داشتند به اجرا در آمد.

پاک بین افزود: هماهنگی با شوراها و شهرداری ها، فضا سازی مناسب وبرپایی پایگاه، نصب بنر، بیلبورد و پوستر از جمله اقدامای بود که قبل از اجرای طرح انجام گرفتند.

معاون جوانان استان اهدا گل به جای سیگار، تشکیل زنجیره انسانی، تهیه ماکت سیگار وبه آتش کشیدن آن، امضامیثاق نامه نه به دخانیات و تقدیر از دانش آموزان شرکت کننده در طرح را از دیگر اقدامات جرایی این طرح بیان کرد.

وی افزود : براساس ارزیابی سازمان جوانان استان همدان با کسب  ۹۹ امتیاز در صدر استانهای متوسط از نظر شعبه قرار گرفت.

پاک بین گفت: ارزیابی سازمان جوانان براساس کیفیت گزارش ارسالی در قالب چهارگانه (عالی، خوب، متوسط، قابل رشد) صورت گرفت لذا نوع فعالیت، جذابیت و برنامه های ابتکاری در ارتقاء امتیاز موثر بود که نهایتا استان همدان را در بین ۱۱استان متوسط از نظر شعبه در جایگاه نخست قرار داده است.

گفتنی است، حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان از ابتدای سال تاکنون در جندین ارزیابی انجام گرفته توسط سازمان جوانان جزء برترین ها بوده که شاخص ترین آنها مشارکت درسومین جشنواره ملی نقاشی آشتی و برنامه های ابتکاری و پیشنهادی کانون غنچه ها می باشد.