اجرای طرح های ابتکاری در استان قزوین به مناسبت هفته هلال احمر/ از جشنواره استانی قصه گویی مهر تا مسابقه فکر و نظر

همزمان با هفته هلال احمر، معاونت امور جوانان استان قزوین جشنواره قصه گویی مهر، مسابقه فکر و نظر، همایش در کلاس ماه و مسابقه هفت سنگ را برگزار می کند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، معاون امور جوانان استان قزوین ضمن اعلام این خبر گفت: جشنواره استانی “قصه گویی مهر” ( لی‌لی لی‌لی حوضک) با هدف استعدادیابی بین مربیان مهدهای کودک برگزار می شود.

نادر میرزایی با اشاره به اهمیت قصه گویی برای کودکان افزود: توانایی و مهارت قصه گویی برای مربیان مهدها از اصول مهم و قابل توجه است که قصد داریم با اجرای جشنواره استانی قصه گویی مهر، افراد مستعد را شناسایی و در برنامه های مختلف از مهارت آنان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بیان قصه برای کودکان حول محور مهربانی و کمک به دیگران، موجب می شود تا مفاهیم بشردوستی بهتر و درست تر به کودکان منتقل شود و ذهن آنان معطوف به این ارزش ها شود.

معاون امور جوانان استان قزوین در ادامه تصریح کرد: “مسابقه فکر و نظر” نیز ویژه اعضای کانون های دانش آموزی در هفته هلال احمر برگزار می شود.

میرزایی با بیان اینکه در حوزه دانش آموزی کمتر از سایر بخش ها برنامه سازی شده است، گفت: کانون های دانش آموزی ظریف خوبی برای اجرای طرح ها و برنامه ها هستند و سعی داریم در راستای فعال سازی این کانون ها مسابقه فکر و نظر را برگزار کنیم.

وی افزود: در این مسابقه، دانش آموزان سه ویژگی مهم مهربان ترین دانش آموز را بیان می کنند که پس از ارزیابی های نهایی به بهترین نظرات جوایزی اهدا خواهد شد.

معاون امور جوانان استان قزوین ادامه داد: این مسابقه دو اثر مثبت خواهد داشت، نخست اینکه ذهن دانش آموزان معطوف به مهربانی می شود و کمک می کند اگر خود آنها به این مساله بی توجه بوده اند، از این پس مهربانی را سرلوحه کارهایشان قرار دهند که این به نوعی کار تربیتی است و دوم اینکه برای ما یک کار مطالعاتی محسوب می شود و برای برنامه ریزی های آینده کمک کننده خواهد بود.

میرزایی در ادامه با اشاره به همایش “در کلاس ماه” گفت: این همایش ویژه دبیران کانون های دانش آموزی است تا با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر آشنا شوند و در ادامه این آموزش ها را به اعضای کانون ها منتقل کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: “مسابقه هفت سنگ” نیز ویژه اعضای کانون های جوانان برگزار خواهد شد که در این برنامه از هر شهرستان یک تیم دختران و یک تیم پسران شرکت می کند. در این مسابقه، هفت سنگ نمادی از اصول ۷ گانه هلال احمر خواهد بود و نفرات حاضر در مسابقه با اجرای آیتم های مختلف، بایستی از این هفت سنگ محافظت کنند و در واقع با این بازی اصول ۷ گانه هلال احمر برای اعضا نهادینه می شود.

 

۲