ششمین دوره المپیاد فرهنگی_ورزشی در استان کرمان برگزار شد

ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی اعضاءکانونهای، دانشجویی، جوانان،روستایی و طلاب جمعیت هلال احمر استان کرمان با مشارکت ۲۲۰ نفر بازیکن و۵۰ نفر داور و کادر اجرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ کیوان علیزاده معاون جوانان استان با اعلام این خبر افزود: المپیاد فرهنگی_ورزشی ویژه اعضاء جوانان جمعیت هلال احمر با هدف ارتقاء آمادگی جسمانی اعضا، جذب و ایجاد روحیه نشاط بین جوانان در این استان برگزار شد.

وی بیان کرد: این مسابقات در دو بخش خواهران در رشته آمادگی جسمانی با رویکرد امدادی، والیبال و در گروه برادران در رشته های شنا، آمادگی جسمانی با رویکرد امدادی و فوتسال به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان‏های زرند و ماهان برگزار شد.

وی ادامهداد: ۲۶ تیمدررشته های ذکر شده از شهرستان های (انار، شهر بابک، ریگان، فهرج، رفسنجان، بافت، بم، ماهان، راین، عنبرآباد و کرمان) جهت شرکت در مسابقات حضور یافتند و به مدت ۱۰ روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

معاون امور جوانان استان کرمان نتایج کسب شده توسط اعضای جوانان شهرستانهای شرکت کننده در رشته های فوق به شرح ذیل اعلام کرد: در مسابقات شنا انفرادی آزاد ۵۰ متر؛ نوید عبدالله نژاد از شهرستان کرمان، محمدعلی دهقانی از شهرستان بم، حسین دشتی از شهرستان شهربابک به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات شنا انفرادی قورباغه ۵۰ متر؛ نوید عبدالله نژاد از شهرستان کرمان، علی کامکار شهرستان بم، محمد مهرعلیزاده از شهرستان انار به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات شنا انفرادی حمل آدمک ۲۵ متر؛ محمد محسن سخی از شهرستان کرمان، علی کامکار از شهرستان بم، محمدعلی دهقانی از شهرستان بم به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات شنا تیمی ۴×  ۲۵ متر؛ به ترتیب شهرستان های بم،کرمان و انار موفق به کسب رتبه های اول تا سوم شدند.
در مسابقات شنا تیمی حمل آدمک ۴×۲۵ متر؛ شهرستان های بم، شهربابک و انار به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات انفرادی آمادگی جسمانی برادران؛ امیرحسین حاجی زاده از شهرستان انار، ابراهیم پورحیدری از شهرستان ریگان، محمدصادق محمدی از شهرستان شهربابک به ترتیب موفق به کسب رتبه های اول تا سوم شدند.

در مسابقات تیمی آمادگی جسمانی برادران؛ شهرستانهای ریگان، شهربابک و فهرج به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
در مسابقات انفرادی آمادگی جسمانی خواهران؛ سیده صبا موسوی قمی، طیبه مظفری مکی آبادی و پرنیاالسادات موسوی قمی از شهرستان بافت به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات آمادگی جسمانی تیمی خواهران؛ شهرستان های انار، رفسنجان و بافت به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
در مسابقات والیبال با حضور ۵ تیم که در طی ۳ روز برگزار شد، به تریتب شهرستان های شهربابک، بافت و انار به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات فوتسال نیز با حضور ۷ تیم که در طی ۳ روز برگزار شد، شهرستان‏های رفسنجان، بافت و ماهان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
و در پایان
•شهرستان کرمان با کسب ۳ مدال طلا و یک نقره
•شهرستان بم با کسب ۲ مدال طلا و چهار نقره
•شهرستان انار با کسب ۲ طلا وچهار برنز

به ترتیب رتبه های اول تا سوم این دوره از المپیاد فرهنگی_ورزشی را کسب کردند.