رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر:

فداکاری؛ وجه مشترک خدمات رزمندگان دفاع مقدس و جوانان هلال‌احمر / ۲۸ پایگاه هلال‌احمر در مناطق عملیاتی خوزستان فعال است

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: ۲۸ پایگاه امداد و نجات و پست های نوروزی جوانان در مناطق عملیاتی و مسیر راهیان نور در خوزستان فعالیت دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر مسعود حبیبی در حاشیه بازدید از معراج شهدای اهواز، اظهار کرد: امسال یک‌هزار و ۶۰۰ تن از جوانان از مناطق عملیاتی بازدید داشتند .

وی افزود: برای رفاه هموطنان در مناطق عملیاتی جنوب کشور، ۱۰ پایگاه امداد و نجات در مناطق عملیاتی جنوب، ۲ درمانگاه امدادی در یادمان‌های دهلاویه و فکه و ۱۲ پست ثابت در مسیر راهیان نور و ۱۰ پست طرح سحاب هم در این مناطق حضور دارند.

رییس سازمان جوانان هلال‌احمر تصریح کرد: این سازمان در قالب طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ۱۰ پایگاه را در مناطق عملیاتی ایجاد کرده و یک بالگرد هم به منظور اعزام موارد حاد در منطقه مستقر است.

دکتر حبیبی با اشاره به این‌که راهیان نور یک فعالیت بزرگ فرهنگی در کشور است، گفت: راهیان نور یادآور فداکاری و ایثارگری فرزندان انقلاب است و یکی از افتخارات هلال‌احمر، همراهی و مشارکت در برگزاری این حرکت است.

وی افزود: ایثارگری‌هایی که جوانان در زمان جنگ داشتند با هیچ چیز قابل مقایسه نیست، چون جوانان برای رضای خدا و آسایش ملت و سربلندی وطن از همه هستی خود گذشتند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: امدادگران هلال احمر در زمان جنگ در کنار رزمندگان حضور داشتند و پس از جنگ هم فلسفه وجودی هلال‌احمر با فلسفه وجودی جوانان بسیجی در زمان جنگ شباهت دارد و این شباهت فلسفه وجودی فداکاری است.

دکتر حبیبی فداکاری را وجه مشترک فعالیت و خدمات هلال‌احمر و رزمندگان دفاع مقدس دانست و گفت: وجود این خلصت موجب توجه مردم به هلال‌احمر شد.