معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر خبر داد:

برگزاری اردوهای راهیان نور با حضور هزار و ۲۰۰ نفر از اعضای کانون های دانشجویی، آزاد، طلاب و روستایی/ ارتقای روحیه داوطلبی و رشادت در میان جوانان هلال احمری

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان از برگزاری اردوهای راهیان نور با حضور هزار و 200 نفر از اعضای کانون های دانشجویی، آزاد، طلاب و روستایی با هدف ارتقای روحیه داوطلبی و رشادت جوانان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، امیر لـله گانی با اعلام این خبر گفت: اردوهای راهیان نور تاثیرات مطلوبی در ترویج ارزش های انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان جامعه دارد.

وی افزود: جوانان با بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و آشنایی بیشتر با رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام و شهدای والامقام، نسبت به حفظ هویت ایرانی و اسلامی خویش بیش از پیش مصمم تر می شوند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان با اشاره به اینکه الگوپذیری از چهره های شاخص هشت سال دفاع مقدس، از نتایج بارز اردوهای راهیان نور است، ادامه داد: احیای روحیه جهادی دفاع مقدس و همچنین ارتقای روحیه خودباوری و خودشناسی در جوانان نیز از نتایج قابل توجه این اردوهاست.

لـله گانی تصریح کرد: تجدید پیمان با شهدا و آرمان های امام خمینی (ره)، بازدید از مناطق عملیاتی جنوب و مشاهده آثار جنگ، بیان شرایط سخت جنگ و ایستادگی در مقابل هجمه دشمن به منظور تقویت روحیه جهاد و شهادت، روشنگری درخصوص ابعاد مختلف جنگ تحمیلی و ارتقای روحیه داوطلبی و رشادت در میان جوانان از جمله اهداف مهم برگزاری اردوهای راهیان نور است.

وی گفت: در طول این اردوها فعالیت های فرهنگی مختلفی از جمله نماز جماعت، ادعیه، صبحگاه، سخنرانی، روایتگری اساتید و نخبگان عرصه فرهنگی کشور، روایتگری فرماندهان و امیران ارتش و سپاه، اجرا می شود.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان افزود: بازدید از یادمان های اروند، نهرخین، منطقه عملیاتی کربلای ۴ و  ۵، شلمچه، طلاییه، بدر و خیبر، هویزه، دهلاویه و … نیز دیگر برنامه های فرهنگی اردوهای راهیان نور اعضای سازمان جوانان است.

گفتنی است، اردوهای راهیان نور اعضای سازمان جوانان در دوره برادران از ۱۲ اسفند و در دوره خواهران از ۱۳ اسفند به مدت چهار روز ویژه هزار و ۲۰۰ نفر از اعضا برگزار می شود.