معاون دانشجویی سازمان جوانان در اختتامیه المپیاد ورزشی استان مرکزی: ۳۰ هزار جوان در ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی هلال احمر شرکت کردند

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه 30 هزار جوان در ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی هلال احمر شرکت کردند، گفت: ورزش یکی از بهترین روش های جذب و نگهداشت اعضای داوطلب جوان در سازمان جوانان هلال احمر است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ امیر لـله‌گانی در اختتامیه ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ساوه گفت: ورزش یکی از بهترین روش های جذب و نگهداشت اعضای داوطلب جوان در سازمان جوانان هلال احمر است.

وی در مراسم اختتامیه این المپیاد سه روزه افزود: حفظ سلامت و ایجاد فضای رقابت و رفاقت بین جوانان داوطلب هلال احمر و تقویت شور و نشاط بین اعضا از مهمترین اهداف برگزاری این المپیاد ورزشی سراسری است.

لـله‌گانی با اشاره به برگزاری مستمر این المپیاد در استان های مختلف اظهار کرد: ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی هلال احمر با حضور ۳۰ هزار نفر از جوانان داوطلب این سازمان در ۴۵۰ شعبه مستقر در ۳۱ استان کشور در حال برگزاری است.

وی افزود: این المپیاد موجب آمادگی و هماهنگی داوطلبین برای اجرای بزرگترین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در آستانه سال جدید می شود.

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: فراگیر شدن نگاه بشردوستانه در سطح جامعه از رویکردهای اصلی جمعیت هلال احمر است و در واقع هلال احمر بزرگترین سازمان بشردوستانه جهان است.

وی افزود: رویکرد بشردوستانه بدون توجه به مذهب، تفکر و نژاد نخستین اندیشه جمعیت جهانی صلیب سرخ بود که در کشور ما با مفاهیم دیگری کنار یکدیگر قرار گرفت که نتیجه آن تلاش برای کاهش دردهای همنوعان است.

لـله‌گانی در جمع مسئولین و جوانان ورزشکار تاکید کرد: طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی جمعیت هلال احمر کشور گسترده ترین مانور سازمان جوانان است که یکی از کارکردهای برگزاری این المپیاد در آستانه اجرای این طرح، ایجاد انگیزه لازم برای جوانان داوطلب است.

وی با اشاره به فعالیت مجدد اداره ورزش و تربیت بدنی این سازمان در سال ۹۳ افزود: استفاده از سالن های ورزشی جمعیت در سراسر کشور می تواند به عنوان یکی از خدماتی باشد که سازمان در اختیار اعضای داوطلب خود قرار می دهد.

لازم به ذکر است در رشته فوتسال تیم ساوه مقام اول و تیم های خمین و محلات به ترتیب دوم و سوم شدند و تیم تفرش هم کاپ اخلاق را گرفت.