امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان جوانان هلال احمر و انجمن مددکاران اجتماعی ایران/ تاکید بر گسترش همکاری ها و استفاده از ظرفیت های طرفین

سازمان جوانان هلال احمر و انجمن مددکاران اجتماعی ایران با هدف گسترش همکاری ها، استفاده از ظرفیت های طرفین و انجام مداخلات پیشگیرانه در خصوص آسیب های اجتماعی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر حسن موسوی چلک رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه همکاری ها و تعاملات سازمان جوانان هلال احمر و انجمن مددکاران اجتماعی ایران از چندسال گذشته در مسیر خوبی قرار گرفته است، گفت: به دنبال گسترش همکاری ها در موضوعات مشترک هستیم تا دو طرف بتوانیم باتوجه به وظایفی که داریم بهترین خدمات را به جامعه هدف ارائه کنیم.

وی افزود: انجمن مددکاران اجتماعی ایران با سابقه ۵۰ ساله خود، اعتماد خوبی در جامعه کسب کرده است و می توان از همین پتانسیل استفاده کرد تا از گسترش آسیب ها جلوگیری کنیم.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم درخصوص پیشگیری از آسیب ها، حمایت های روانی و اجتماعی است، ادامه داد: در زلزله های رودبار و بم، همکاران مددکار ما نقش موثری در کاهش آسیب های پس از زلزله داشتند و همین مساله اهمیت توجه به بحث های پیشگیرانه را دوچندان می کند.

دکتر موسوی چلک با تاکید براینکه ارتقای سلامت اجتماعی یکی از اهداف اساسی انجمن مددکاران اجتماعی است، تصریح کرد: در شرایطی که حدود ۴۰۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور فعال هستند ظرفیت بالایی برای همکاری با سازمان ها و نهادهای مرتبط از جمله سازمان جوانان هلال احمر وجود دارد که می توان از آن بهره برد.

دکتر حبیبی، رییس سازمان جوانان هلال احمر نیز در سخنانی گفت: مجموعه سازمان جوانان هلال احمر با در اختیار داشتن شبکه منسجمی از جوانان در قالب ۹۰۰ کانون دانشجویی و ۷۰۰ کانون جوانان در سطح شهرها آماده همکاری در زمینه های مختلف کاری و اهداف تعریف شده است.

وی با تاکید براینکه یکی از نیازهای امروز جامعه ما در خصوص جوانان، بازتعریف هنجارهاست، افزود: برای تحقق این هدف می توانیم همکاری های خود را با نهادهایی همچون انجمن مددکاران اجتماعی ایران استمرار و ارتقا بخشیم.

کبری محمدی، مشاور آموزش و پژوهش سازمان جوانان هم با بیان اینکه انجمن مددکاران اجتماعی ایران بسیار دغدغه مند و به دنبال کاهش آسیب هاست، گفت: همکاران ما در این مجموعه به دنبال ایجاد فرصت برای خدمت به جامعه هستند و باتوجه به اینکه میزان آسیب پذیری جوانان نسبت به سایر گروه ها بیشتر است، سازمان جوانان با برخورداری از یک میلیون عضو جوان می تواند همکاری سازنده ای با این انجمن داشته باشد.

گفتنی است، سازمان جوانان هلال احمر و انجمن مددکاران اجتماعی ایران پیش از این نیز تفاهم نامه همکاری داشتند که با اعمال تغییرات و به روزرسانی آن، تفاهم نامه جدید به امضای طرفین رسید.