هفدهمین مانور زلزله با شعار ” مدرسه ایمن – جامعه تاب اور ” در سراسر استان فارس برگزار شد

طرح سراسری مانور زلزله در استان کرمان برگزار شد.

به گزار ش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر استان فارس شعب هلال احمر در سرتاسر استان فارس اقدام به برگزار مانور زلزله و تمرین برای یادگیری بیشتر کردند . حضور مسئولین اداره ها و فرماندار شهرستان ها در کنار اعضا و عوامل اجرایی مانور ها بر زیبایی کار افزود .

این مانور ها با شعار ” مدرسه ایمن  جامعه تاب اور ” در سرتا سر استان فارس برگزار شد .غلامحسین تجلی معاون امور جوانان در پیامی ضمن قدرانی از همکاری واحد های مختلف در اجرای این برنامه آموزش در زمان سفید را از اصول اجتناب ناپذیر خواندند و از تلاش های به حق و مفید کارشناسان برای ترویج فرهنگ اموزش مواجهه با زلزله تقدیر و تشکر نمودند .

لازم به ذکر است جلسات هماهنگی در واحد های جوانان شعب برای برگزاری یک پارچه و  هماهنگ این مانور ها در روز های قبل برگزارر شده بود .

وی همچنین به مدارس که بیشترین سهم آموزش زلزله را دارند اشاره کرد و سپس با توضیحاتی در مورد زنگ زلزله و اقدامات حین و قبل و بعد از زلزله که اعضا مو مربیان جوانان هلال احمر باید به دانش اموزان یاد بدهند و انها را برای روزهای سخت آموزش دهند گفتند . زنگ زلزله به طور هم زمان در سراسر استان فارس به صدا در آمد و دانش اموزان اقدامات اموزش دیده خود را در حین و بعد و چگونگی پناهگیری در حین و خروج از منطقه زلزله را فرا گرفته بودند به معرض نمایش قرار د ادند .

تجلی افزود در تمامی مدارس برگزار کننده مانور در استان فارس آموزش ها به صورت هماهنگ و جدید بوده است . همچنین به همکاری واحد ها و ادارهای دیگر نیز در بحران حضور دارند اشاره کرد و از حضور و ایجاد سازه های امدادی توسط نیروی های اتش نشانی , اورژانس , اداره گاز و.. تشکر کرد.

این مانور ها در اکثر شعب تحت پوشش خبری صداو سیما قرار گرفت .