فراهم آوردن ظرفیت حضور جوانان و دانشجویان در ستاد/ لزوم رعایت اصول بشردوستانه در روابط همکاران و اعضا

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در دومین نشست هم اندیشی و هماهنگی با کارکنان سازمان جوانان هلال احمر گفت: علاقه مند هستم در این دوره شرایط را برای حضور نیروهای جوان و دانشجویی در ستاد فراهم کنم تا نیروهای جوان بتوانند از تجربه روسای ادارات و افراد با سابقه بهره ببرند و افراد با سابقه نیز از ذوق و استعداد این جوانان استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ دومین نشست هم اندیشی کارمندان سازمان جوانان هلال احمر با حضور کارمندان معاونت دانش آموزی و پیش دبستانی برگزار شد.

دکتر مسعود حبیبی در این نشست با اشاره به اهمیت نگاه کیفی داشتن به فعالیت ها اظهار کرد: تعداد عضو مهم نیست و مهم این است از همین تعداد عضو هم می توان به عنوان فرصت برای انجام فعالیت هایی استفاده کرد که برای اعضا مفید باشد، به خصوص در شرایطی که در جامعه کمتر سازمانی چنین منسجم فعالیت می کند.

وی با اشاره به اهمیت کار در جمعیت هلال احمر افزود: در حوزه ای که شما فعالیت می کنید نجات زندگی افراد مورد نظر است که این موضوع به مراتب مهم تر از کار یک پزشک است که فعالیت درمانی دارد.

دکتر حبیبی همچنین با اشاره به اهمیت سازماندهی کانونی در سازمان جوانان گفت: کسانی که در تشکل ها سامان پیدا می کنند رفتارهای پرخطری ندارند و به سمت بزه نمی روند؛ سازمان جوانان هلال احمر هم در این زمینه فعالیت های خوبی در کانون ها دارد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر همچنین به اهمیت تعامل در پیشبرد بهتر فعالیت ها اشاره کرد و افزود: همانطور که دانش آموزان را راهنمایی می کنید من را هم در مدیریت راهنمایی کنید و پیشنهاد بدهید. این ارتباط به صورت مستمر وجود دارد و در مدیریت این سازمان به نظرات شما احتیاج دارم.

وی همچنین در ادامه به لزوم رعایت اصول در رفتارهای شخصی اشاره کرد و گفت: امیدوارم طبق اصول جمعیت بتوانیم فعالیت کنیم و با توجه به اصل نوع دوستی یکدیگر را دوست داشته باشیم تا در کنار هم همکاران خوبی باشیم و در ابتدا برای خودمان و خانواده هایمان شرایطی برای زیستی خوب، آرام و با احترام ایجاد کنیم.

به گفته این مقام مسئول قرار است هر ماه جلسه هماهنگی میان تمام روسای ادارات و معاونان برقرار گردد.

معاون دانش آموزی: امیدهای زیاد، کار زیاد و نیروی کم

در ادامه این جلسه سعید بابایی به فعالیت ها و ظرفیت های موجود در اداره های مختلف معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی اشاره کرد و گفت: در زیر مجموعه این معاونت سه اداره دانش آموزی، پیش دبستانی و جذب و سازماندهی فعالیت می کند.

وی با اشاره به دستاوردها و چالش های این مجموعه افزود: در اداره دانش آموزی امیدهای زیادی وجود دارد و تمرکز زیادی روی این بخش وجود دارد.

بابایی ادامه داد: اداره پیش دبستانی و غنچه ها جدیدترین بخش ایجاد شده در معاونت است که یکی از فعالیت های مهم و ویژه صورت گرفته در آن ارزیابی های ۶ ماهه عملکرد کانون ها در طول سه سال اخیر است.

معاون دانش آموزی همچنین با اشاره به کار حجیم و طاقت فرسای اداره جذب و سازماندهی گفت: در این اداره شاید از بیرون کار به شکل ساده ای دیده شود، اما در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در سامانه عضویت ثبت شده اند و این یعنی اطلاعات ۱۵۰ هزار نفر توسط نیروهای این اداره که تنها ۳ نفر هستند مورد ارزیابی و بررسی کامل قرار گرفته است.

وی همچنین در ادامه به موضوعات دیگری همچون ضرورت ارتقای نیروی کار با توجه به حجم بالای کار در این معاونت و تامین بودجه به منظور رسیدگی هر چه بهتر به فعالیت های کانونی اشاره کرد.

رئیس اداره دانش آموزی: ضرورت حضور کارشناسان و روسای ادارات در جلسات شورای معاونین

کبری محمدی در این جلسه با اشاره به اهمیت نظرخواهی از کارمندان به منظور پویایی هرچه بهتر سازمان گفت: پیشنهاد می کنم در ارائه مصوبات و تصمیم گیری ها از خرد جمعی بیشتری استفاه شود جلسات ماهانه و مکرر با حضور کارشناسان و روسای ادارات برگزار شود.

وی همچنین در خصوص اهمیت دادن به نظرات جوانان اظهار کرد: توجه به جوانان می تواند باعث برگزاری برنامه های ماندگارتری شود و کانون ها می تواند بچه ها را سوق بدهد به سمتی که توجه بیشتری به انگیزه ها و تفکرات آنها شود.

رئیس اداره جذب و سازماندهی: انتصاب مجامع جمعیت در دستور کار اداره جذب و سازماندهی

سمیه شیخ محمدی با اشاره به حجم بالای کار در این اداره گفت: اداره جذب و سازماندهی به خصوص در حال حاضر که انتخابات کانون ها در حال برگزاری است، اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به حجم بالای کار نیاز به توجه بیشتری دارد.

وی همچنین از رئیس سازمان جوانان خواستار ایجاد تسهیلات رفاهی و خدمات بیشتر به اعضا شد.