بازدید اعضا کانون غنچه‌های هلال احمر نیر از کتابخانه عمومی بخش نیر

اعضای کانون غنچه‌های هلال احمر نیر بمناسبت بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه عمومی ارشاد نیر حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سید علی طباطبایی فر مسئول مرکز امور جوانان نیر اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی جمعی از اعضای کانون غنچه‌های هلال احمر نیر به منظور آشنایی با دنیای بزرگ و شگفت‏ انگیز کتاب و کتابخوانی و اهمیت آن از زمان کودکی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه، از کتابخانه عمومی ارشاد نیر دیدن کردند.

طباطبائی فر بیان داشت: یکی از شاخصه‌های توسعه درهرجامعه، میزان گرایش افراد آنجامعه به کتاب وکتابخوانی وسرانه مطالعه در آنجامعه می‌باشد چراکه تاریخ نشان داده است اصولا اقوام و مللی که با مطالعه مانوس بوده و کتاب و کتابخوانی در می‌انشان رواج بیشتری داشته است، توانسته‌اند فرهنگی ماندگار‌تر و پویا‌تر از خود به جای بگذارند و میراث فرهنگی و گنجینه‌های معارف و دستاوردهای عالمان و فرهیختگان خود را به نسل‌های دیگر منتقل کنند که یکی از اهداف مهم این بازدید آشنایی کودکان از کودکی با کتاب ترویج فرهنگ مطالعه در آنان بود.

مسئول مرکز امور جوانان نیر گفت: همچنین رییس کتابخانه عمومی ارشاد نیر ضمن خوش آمد گویی به اعضا توضیحاتی در مورد کتاب خانه به کودکان و غنچه‌های هلال دادند.

طباطبائی فر خاطر نشان کرد: در حاشیه این بازدید ایستگاه نقاشی ویزه غنچه‌های هلال برپا شد و اعضا با کشیدن نقاشی با موضوع کتاب در مسابقه نقاشی شرکت نمودند که به آنان جوایزی اهدا گردید.

وی در پایان عنوان کرد: اجرای سرود با موضوع کتاب از دیگر برنامه‌های این دیدار توسط غنچه‌های هلال احمر بود.