جوانی و اقیانوس زندگی/ گزارشی از فعالیت‌های اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان خوزستان در شصت و هشتمین سال تاسیس سازمان جوانان

در این سرزمین پرمهر جوانانی هستند که بدون هیچ چشم داشتی و تنها برای رضای خدا و کسب تجربه پا به عرصه‌ای جدیدی از زندگی می‌گذارند و آن انجام فعالیت‌هایی بدون دریافت هیچگونه وجهی است. در این گزارش به فعالیت‌های همین جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان خوزستان در شصت و هشتمین سال تاسیس سازمان پر مهر جوانان پرداخته شده است.

به گزارش سازمان جوانان هلال احمر؛ سازمان جوانان جمعیت هلال احمر وظایف خاصی دارد که می‌توان به عضو گیری از بین نوجوانان و جوانان داوطلب و سازماندهی آنان در گروه‌ها و واحدهای سازمانی، معرفی فعالیتهای جمعیت هلال احمر و اعضاء سازمان جوانان به جامعه و جلب همکاری مردم و نهاد‌ها، آموزش نوجوانان و جوانان به منظور کسب آمادگی و شرکت در فعالیتهای امدادی و عام المنفعه، ایجاد و توسعه فضاهای مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت اعضاء سازمان اشاره کرد و حال این سازمان جوان پسند هدف از تاسیس خود را در تمامی استان‌ها نهادینه کرده است.

۱۴آبان مه‌مان جوانان پرمهرو خلاق خوزستانی بود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان ضمن تبریک سالروز تأسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می‌گوید: تولد ۶۸ سالگی تاسیس این سازمان را در حالی جشن می‌گیریم که دست آوردهای جمعیت بخصوص در بخش جوان و برنامه‌های آن بسیار خوب و مسمر ثمر بوده است

بیژن فتاحی راد اظهار می‌کند: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در ستاد و استقبال از طرح‌های اعضای جوان در کانون‌های مختلف، تصمیم گرفتیم به اجرای برنامه‌های پیشنهادی بپردازیم و در صدد معرفی سازمان جوانان و اهداف کلی و جزیی جمعیت هلال احمر برای آحاد مردم باشیم.

فتاحی راد می‌افزاید: اعضای مراکز امور جوانان در شعب خوزستان در شصت و هفتمین سال تولد سازمان جوانان با انجام فعالیت‌های امدادی و عام المنفعه رنگ و بویی دیگر به این ارگان نوعدوست هدیه می‌کنند.

وی خاطر نشان می‌کند: اعضای داوطلب بدون هیچ چشم داشتی و با هدف جلب رضای خداوند پا به این عرصه می‌گذارند و امیدواریم بتوانیم قدر دارن زحمات این عزیزان باشیم.

همزمان با تولد سازمان جوانان، شکوفه‌های هلال در اندیمشک امدادگر می‌شوند

ویژه برنامه‌های سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از دید غنچه‌ها دور نماند و این برنامه‌ها با اجرای اعضای این کانون در شعب سراسر استان گرامی داشته شد. جمعیت هلال احمر اندیمشک نیز یکی از این میزبان‌ها بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک اظهار می‌کند: باتوجه به تولد ۶۸سازمان جوانان شکوفه‌های هلال آموزشگاه حضرت مریم این شهرستان از جمعیت هلال احمر بازدید و با اهداف و اصول سازمان آشنا شدند.

علی قلاوند ضمن ابراز خرسندی از وجود روحیه بشر دوست در سرشت فرزندان ایران اسلامی تصریح می‌کند: دانش آموزان و شکوفه‌های هلال اندیمشک بصورت سرزده در محل جمعیت هلال احمر این شهرستان حضور یافته و با ایشان در یک فضای بسیار صمیمی و دوستانه دیدار و پس از یک نشست پویا و پرمحتوا از بخش‌های مختلف این جمعیت بازدید کردند.

قلاوند ادامه می‌دهد: پس از این دیدار با وجود اشتیاق و توان بالای این سرمایه‌های گرانبهای جمعیت هلال احمر شکوفه‌های هلال رسما به عرصه امداد و نجات وارد می‌شوند.

وی می‌افزاید: در طی این بازدید شکوفه‌های امدادگر از اتاق عملیات واحد امداد و نجات دیدن کرده و با وسایل و ابزار تخصصی امداد و نجات آشنا شدند و پس از آن چگونگی بر پایی اسکان و سرپناه اضطراری را تحت نظر مربیان آموزشی در محل جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک را فرا گرفتند.

معرفی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با برپایی ایستگاه سلامت در هویزه

هویزه یکی از شهرهایی ست که کمتر از یکسال دارای جمعیت هلال احمر شده و اعضای آن با شور و علاقه‌ای که دارند به فعالیت‌های مختلف می‌پردازند و برای آن‌ها گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان جوانان تجربه‌ای بس شیرین بود.

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر هویزه در شصت و هشتمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان در حالی میان نماز گران از فعالیتهای سازمان جوانان می‌گویند که برای اولین سال است که این روز راجشن می‌گیرند.

آن‌ها برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کنند که یکی از این برنامه‌ها برپایی ایستگاه سلامت برای رفاه حال شهروندان بود.

مهدی ساکی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان هویزه در این باره می‌گوید: اعضای سازمان جوانان هویزه به مناسبت شصت و هشتمین سال تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با حضور در نماز جمعه این شهرستان ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی به معرفی فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان پرداختند.

ساکی در ادامه اظهار می‌کند: در این برنامه اعضای مرکز امور جوانان هویزه با برپایی چادر در نماز جمعه ضمن معرفی فعالیت‌های سازمان میان نمازگزاران، از آنان تست فشار خون گرفتند.

در سالروز تاسیس سازمان جوانان پیمان سرخ آبی پوشان جوان/ ترویج فرهنگ نوعدوستی

یکی دیگر از شهرهایی که در تقویم کاری خود سالروز تاسیس سازمان جوانان را پراهمیت می‌داند و این روز را گرامی می‌دارد شهرستان لالی است و اعضای جوان جمعیت هلال احمر این شهر با اهدا خون تجدید میثاقی با شهدای کربلا و مدافعان مقدس هشت سال جنگ تحمیلی داشتند.

رییس جمعیت هلال احمر لالی ضمن اهدای خون در این باره عنوان می‌کند: کاری بسیار ارزنده و انسان دوستانه و با این کار به نوعدوستی خواهیم پرداخت و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که فرهنگ سازی اهدای خون را در جامعه نهادینه کنیم.

امیر عباس نجفی بابادی ادامه می‌دهد: جوانان عضو جمعیت هلال احمر شهرستان لالی با حضور پرشور خود در پایگاه سیار و با اهدای خون خود پیمان سرخی را با نیازمندان به این عنصر حیاتی بستند.

نجفی بادبادی می‌افزاید: توصیه من به جوانان و اقشار مردم این است که در راه ترویج فرهنگ انسان دوستانه اهدای خون و نجات ده‌ها هزار بیمار نیازمند به خون گام بردارند.

کارگاه آشنایی با مثلث حیات و خروج اضطراری ایمن در هنگام زلزله

کارگاه آموزشی آشنایی با مثلث حیات و خروج اضطراری ایمن در هنگام زلزله در دانشگاه کارون اهواز در حالی برگزار می‌شود که دومین روز از۶۸ سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را سپری می‌کنیم

سید فتح اله هاشم‌نژاد با اعلام این خبر گفت: یکی از فعالیت‌های مهم و کارساز در حوزه جوانان هلال احمر، افزایش دانش علمی و عملیاتی است که برنامه‌های آموزشی و مهارتی به همین منظور اجرا می‌شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز در ادامه با بیان اینکه اعضای جوان ما به عنوان نمایندگان و نیروهای آموزش دیده هلال احمر در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به این مهم که حادثه خبر نمی‌کند و همگی باید آمادگی حفاظت از خود و دیگران و مقابله با ایجاد خسارت‌های جانی را در برابر زلزله داشته باشیم افزود: کارگاه آموزشی آشنایی با مثلث حیات وخروج اضطراری ایمن در هنگام زلزله به همت کانون جوانان هلال احمر دردانشگاه کارون اهواز برگزار شد.

وی با اشاره به حضور پرشور و پویای دانشجویان این دانشگاه در کارگاه مذکورتصریح کرد: در این کارگاه آموزشی، پس از ارائه مطالب حاضرین در کارگاه قرار گرفتن در جان پناه، حمایت از سر وگردن در هنگام زمین لرزه و خروج اضطراری ایمن را تمرین کردند.

آمادگی اعضای جوان و پر توان جمعیت هلال احمر شوش برای خدمت رسانی در اربعین

رئیس شعبه شوش و هفت تپه از آمادگی تمامی پرسنل و اعضای این جمعیت برای خدمات رسانی به زئران اربعین حسینی خبرمی دهد.

سید مجید نوری‌زاده رئیس جمعیت هلال احمر شوش و هفت تپه در اولین جلسه هماهنگی زائران اربعین حسینی در مرکز امور جوانان که با حضور اعضای مرکز امور جوانان برگزار شد، می‌گوید: با فرا رسیدن ماه محرم زائران بسیاری جهت عرض ارادت به امام حسین (ع) با پای پیاده مسیرهای طولانی را طی می‌کنند که نیازمند ارائه خدمات هستند.

وی همچنین می‌افزاید: شهرستان شوش نیز با توجه به اینکه سالانه پذیرای خیل عظیمی از زائران است که باید در زمینه اسکان و تغذیه آن‌ها از سوی دستگاه‌های ذیربط برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر شوش و هفت تپه با بیان اینکه تمام دستگاه‌های مربوطه موظف به شناسایی مراکز اسکان تحت نظارت خود و مهیا کردن آن برای حضور زائران هستند، اظهار می‌کند: در این راستا هماهنگی با سایر دستگاه‌ها نیز ضروری است.

وی با اشاره به آمادگی کامل اعضای امدادگر و نجاتگر، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمرشوش و هفت تپه برای خدمت رسانی به زائران حسینی، بیان می‌کند: دستگاه‌های مربوطه با آماده کردن حسینیه‌ها، مساجد، مه‌مان سرا‌ها و اماکن عمومی از هم اکنون برای پذیرش زائران آماده شدند.

این مقام مسئول خاطرنشان می‌کند: جمعیت هلال احمر با استقرار در ورودی و همچنین خروجی شهرستان شوش مکان‌های مناسبی را برای اسکان و پذیرایی از زائران تدارک می‌بیند.

وی در آخر می‌افزاید: از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کنار اسکان و تغذیه به زائران حسینی دریغ نخواهیم کرد.

سالروز تاسیس سازمان جوانان و افتتاح کانون دانش آموزی هلال احمر در ایذه

کوروش مهرزادگان رئیس هلال احمر ایذه با اعلام گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان جوانان و تبریک این روز به اعضای جوان عضو در این شهرستان می‌گوید: باتوجه به هماهنگی صورت گرفته با آموزش و پرورش شهرستان کانون‌های هلال احمر در مدارس پسرانه و دخترانه افتتاح شد.

وی اظهار می‌کند: هدف از تشکیل این کانون‌ها را آماده سازی دانش آموزان در برابر حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی است.

مهرزادگان در افتتاح کانون هلال احمر مدرسه دخترانه حکمت از آغاز آموزش‌های کمکهای اولیه در این کانون‌ها خبرداد.

نمایشگاه از کربلا تا منا در اندیمشک

علی قلاوند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی خدمت جوانان جمعیت هلال احمر و جامعه دانشگاهی اظهار می‌کند: این نمایشگاه که با تلاش بی‌وقفه اعضای کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان طی فرآیند یک ماه آماده سازی گردید رسما با حضور امام جمعه شهرستان، جمعی از مسئولین و خانواده معظم شهدا و ایثارگران افتتاح شد.

وی خاطر نشان می‌کند: نمایشگاه مذکور با هدف زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا و فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان و تحصیل کرده جامعه شروع به کار کرده است. ضمنا در این نمایشگاه تلاش گردیده تا از خود گذشتگی شهدای زن شهرستان به ویژه دانشجوی شهیده غزاله نریموسایی از شهدای جنایات تروریستی که از دانشجویان ممتاز این دانشگاه بوده است به تصویر کشیده شد و طی آئینی از خانواده معظم شهیده فری موسایی تجلیل به عمل آمد.

در حاشیه این مراسم دبیر نمایشگاه می‌گوید: نمایشگاه در هشت غرفه و در دو بخش محتوایی و نمایشی شامل غرفه‌های ۱۱۹ شهیده اندیمشک و غرفه آثار یکهزار شهید شهرستان می‌باشد. وی افزود: غرفه کربلا، غرفه ۴۶۴ شهید فاجعه منا، عاشورا، عفاف و حجاب و دفاع مقدس از دیگر غرفه‌های این نمایشگاه می‌باشد.

در پایان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک از بخش‌های مختلف این نمایشگاه دیدن کرد و از زحمات دست‎اندرکاران اجرای این نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا اربعین حسینی همه روزه در دو نوبت صبح و عصر جهت بازدید کنندگان دایر است.

برگزاری جشنواره خیریه بزرگ مردان کوچک در اهواز

کانون غنچه‌های هلال احمر اهواز سالروز تاسیس سازمان جوانان را با انجام یک کار خیر گرامی داشت و اولین جشنواره غذای خیریه کودک در اهواز بامشارکت داوطلبان و کانون غنچه‌های هلال احمر برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان در این باره می‌گوید: این جشنواره با حضور کودکان عضو کانون غنچه‌های هلال و امور داوطلبان این جمعیت در یکی از مدارس شهر اهواز و با توجه به استقبال کودکان و خانواده‌های آنان برگزار شد.

بیژن فتاحی راد اظهار می‌کند: در این جشنواره دستان بزرگ مردان کوچک هلال احمر اهواز در حالی یاریگر هم سن و سالان خود می‌شود که همنوعان خود در حال مبارزه با بیماری سرطان هستند.

غنچه‌های پرمهر و نوعدوست هلال احمر با فروش غذا زیبایی‌های فطری یک انسان و حس علاقه به همنوع را به همگان به نمایش گذاشتند.

فتاحی راد می‌افزاید: مبالغ جمع​آوری شده در این جشنواره برای کمک به بیمارانی که توانایی پرداخت هزینه‌های درمان را ندارند، صرف خواهد شد و هدف از برگزاری این برنامه کمک به بیماران نیازمند و صعب‌العلاج به ویژه بیماران سرطانی عنوان می‌کند.

برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای شورای اجرایی رامهرمز

در رامهرمز شاهد برگزاری جلسه‌ای تحت عنوان هم اندیشی اعضای شورایی اجرایی به مناسب تاسیس سازمان جوانان هستیم و آغاز این جلسه صحبت‌های زاهد رضایی منفرد سکاندار جمعیت هلال احمر در این شهرستان بود.

رییس جمعیت هلال احمر رامهرمز ضمن تبریک به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان می‌گوید: من امید دارم که اگر جوانان خود را به خوبی پرورش دهیدم می‌توانم یک جامعه خوب و متعادلی داشته باشیم

زاهد رضایی منفرد اظهار می‌کند: هدف از برگزاری این جلسه ارتقا و افزایش سطح فکری افراد و بهبود به وضعیت هر چه بهتردر پیشبرد اهداف سازمان است و جوانان عضو می‌توانند الگوی خوبی برای جامعه و افراد جامعه باشند.

رضایی منفرد خاطر نشان می‌کند: در این جلسه تا جایی که بتوانم به پیشنهادات و انتقادات این اعضا نسبت به فعالیت‌هایی که می‌خواهند داشته باشند گوش فرا می‌دهم و تمام تلاش خود را در اجرای طرح‌های پیشنهادی بکار خواهم گرفت.

در پایان سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شاهد حضور فعالیت‌های اعضای این سازمان با شورو شوق همیشگی هستیم. حس جوانی، شورو هیجان، تلاش، امید، و… را می‌توان با استقبالی که از انجام فعالیت‌های مختلف ارئه می‌شود دید.

هدف از انجام فعالیت‌ها ی امدادی و عام المنفعه با یاری تلاشگران عضو جوان خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر در سراسر کشور بخصوص استان مقاومت و پایداری، خوزستان ایجاد تفاهم، برابری، صلح پایدار و رشد خودباوری در نسل جوان این سرزمین کهن است. سرزمینی که جوانانش همیشه در بد‌ترین شرایط، ناب‌ترین اتفاقات تاریخ را رقم زدند

مقام معظم رهبری از نسل جوان این چنین می‌گوید: من اعتقادم این است، کاوش‌ها هم همین را نشان می‌دهد که جوان ایرانی، جوانی است مومن، پاکدامن، پاک گوهر، دارای زمینه‌های دینی بسیار زیاد، مایل به جنبه‌های معنوی

گزارش: سلیمه ترکیان