رئیس سازمان جوانان هلال احمر در دیدار با دبیر ستاد مرکزی راهیان نور مطرح کرد؛ به دنبال تقویت فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی در بین جوانان هلال احمری هستیم

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در جلسه دیدار با دبیر ستاد مرکزی راهیان نور از اعلام آمادگی سازمان جوانان هلال احمربرای همکاری بیشتر با این ستاد خبرداد، گفت: ما به دنبال یادآوری دفاع مقدس و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛‌ دکتر مسعود حبیبی با بیان این نکته که هر ملتی باید به تاریخ ایثارگران و دانشمندان خود رجوع کند تا همیشه سربلند باشد، گفت: ما در برابر ایثارگری ایثارگران‌مان مسئول هستیم و هر چقدر به آن ها خدمت کنیم کم است.

وی افزود: احترام به ایثارگران باعث ایجاد انگیزه در جوانان می شودو به آنها می آموزد وقتی از سرزمین و باورهای دینی خود دفاع کنند، انسان های قابل احترامی در جامعه شان خواهند بود.

دکتر حبیبی با بیان اینکه از هر طرف به راهیان نور نگاه می کنیم، برکت است؛ گفت: ما به دنبال یادآوری دفاع مقدس و تقویت فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در بین جوانان هستیم.

وی به اعلام همکاری جوانان هلال احمر و خدمت به زائرین راهیان نور همانند سابق اشاره کرد و گفت: امیدواریم هم ما و هم مردم از فرصت هایی که در راهیان نور ایجاد می شود، بهره مند شویم.

 

هر سال ۵ میلیون نفر با میانگین سنی ۱۵ تا ۳۵ به راهیان نور سفر می کنند

سرهنگ نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور هم در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه راهیان نور به لحاظ گستره سرزمینی بسیار وسیع شده است، گفت: در حال حاضر از سراسر کشور به ۷ استان ایلام، کردستان،‌ آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمانشاه برای بازدید از یادمان های شهدا سفر می کنند.

به گفته وی جمعیت راهیان نور از سال ۸۴ تا ۹۴ از ۴۰۰ هزار نفر به ۵ میلیون نفر در سال افزایش پیدا کرده به طوری که ۲۹ درصد میزان گردشگری کشور مربوط به راهیان نور است که آمار قابل توجهی برای بازدید از حوزه تاریخی دفاع مقدس است.

سرهنگ نادر ادیبی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد میانگین سنی مسافران بین ۱۵ تا ۳۵ سال است؛ اظهار داشت: باید جوانان کشورمان بدانند که در دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است و چه خدمت هایی انجام گرفته و چطور باید از آن ها به عنوان یک میراث حفاظت کنیم.

وی به توجه ویژه مقام معظم رهبری به راهیان نور هم اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید داشتند که مردم می توانند در طول سال هم همراه کاروان های راهیان نور از نقاط عملیاتی بازدید کنند و این اقدام حسنه است.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور یکی از ارکان راهیان نور را توجه به حوزه سلامت دانست و گفت: ‌اگر این رکن نباشد لطمه جدی به راهیان نور وارد می شود. مقام معظم رهبری بر این نکته هم تاکید کرده اند که مراقب باشید مردم با توجه به حجم جمعیتی که بازدید می کنند، صدمه ای نبینند. با این حال میزان خسارت جانی مان در راهیان نور بسیار پایین است.

وی در ادامه تصریح کرد: ضروری است که هم امکانات گردشگری را برای اسکان مردم تقویت کنیم و هم احساس امنیت از سفر را برای مردم تامین کنیم. نگاه گردشگری ما به راهیان نور یک نگاه اقتصادی نیست بلکه نگاه فرهنگی به راهیان نور است که مردم را با ارزش ها انقلابی آشنا کنیم.

سرهنگ نادر ادیبی در پایان گفت: آماده همکاری در همه حوزه‌ها میان سازمان جوانان هلال احمر و ستادراهیان نور هستیم.

در این جلسه دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان هلال احمر و سرهنگ نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور، امیر لله گانی معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر‌ و دکتر مطلق معاون امور زائرین و خادمین، دکتر صباغیان معاون یادمان های راهیان نور حضور داشتند.

IMG_3092