در آغاز هفته کودک؛ پیشکسوتان حوزه کودک با حضور سازمان جوانان هلال احمر تجلیل شدند

صبح امروز نخستین آئین تجلیل از پیشکسوتان حوزه کودک به مناسبت هفته ملی کودک برگزار شد و معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر به عنوان نماینده این سازمان در این مراسم حضور داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ این مراسم با حضور رئیس سازمان بهزیستی، معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر، هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده حوزه کودک و نوجوان، مریم نشیبا گوینده رادیو و برنامه شب بخیر کوچولو، عبدالجبار کاکایی شاعر و جمعی از فعالان حوزه کودک و مدیران مهدهای کودک سراسر کشور برگزار شد. همچنین اجرای این مراسم را گیتی خامنه مجری کودک صدا و سیما برعهده داشت.

در ابتدای این برنامه دکتر ابراهیم طلایی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص فعالیت های صورت گرفته در زمینه کودکان و اهمیت تربیت درست در داخل مهدهای کودک و خانواده ها به ارائه نکاتی پرداخت. همچنین پس از آن عبدالجبار کاکایی نکاتی در خصوص اهمیت پرداخت به شعر کودکان مطرح کرد.

همچنین در ادامه سرودی که شعر آن را عبدالجبار کاکایی سروده بود به صورت گروهی اجرا شد و جمعی از اعضای مهدکودک مولود به مشاعره پرداختند و دکلمه اجرا کردند.

در پایان از فعالان حوزه کودک و پیشکسوتان این حوزه تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به آنها اهدا شد.

آموزش به کودکان اهمیت بسیار بالایی دارد

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در بازدید از نمایشگاه نهادها و سازمان های متولی امور کودکان گفت: دروازه ورود به سازمان جوانان هلال احمر غنچه های عضو این سازمان هستند و به همین منظور توجه به رده سنی کودکان برای این سازمان اهمیت بسیاری دارد.

سعید بابایی در ادامه افزود: برهمین اساس در هفته ملی کودک برنامه های مهمی از جمله اجرای «طرح دست‌های مهربان»، برگزاری جشن روز ملی «کودک؛ ایمنی؛ سلامت» ‌در ١٨مهرماه، شرکت در نمایشگاه ویژه هفته کودک و بازدید کودکان عضو جمعیت هلال‌احمر از موزه‌های کشور در دست اجراست.

وی ادامه داد: هدف ما از فعالیت در این رده سنی، اهمیت آموزش در سنین پایه و دور کردن کودکان از خطراتی است که آنها را تهدید می کند. هنگامی که زلزله رخ می دهد، نخستین کسی که می تواند به کودک کمک کند، خود اوست.

بازدید هوشنگ مرادی کرمانی و مریم نشیبا از نمایشگاه سازمان جوانان هلال احمر

در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان حوزه کودک، غرفه سازمان جوانان هلال احمر به منظور آشنایی مردم با فعالیت های غنچه های هلال احمر در پارک اندیشه برپا شد.

هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده شهیر ایرانی قصه های مجید و از فعالان حوزه کودک از غرفه سازمان جوانان هلال احمر بازدید کرد و در جریان فعالیت های این سازمان به خصوص در زمینه چاپ نشریات و تولید محتوای مناسب برای کودکان قرار گرفت.

همچنین در ادامه مریم نشیبا گوینده و از قدیمی ترین مجریان صدای جمهوری اسلامی ایران در غرفه سازمان جوانان هلال احمر حاضر شد.

وی از وجود کودکان کار در کشور به عنوان یکی از مهمترین مشکلات جامعه یاد کرد و از معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

خانم نشیبا همچنین از سازمان جوانان هلال احمر خواست تا در زمینه تربیت کودکان و آشنایی آنها با مباحث این سازمان بیش از پیش فعالیت داشته باشند.

وی در پایان آرزو کرد تا هیچ کودکی از تحصیل باز نمانده باشد و همیشه زمینه مناسب برای تحصیل و تربیت درست کودکان ایران اسلامی وجود داشته باشد.

نمایشگاه کودک در پارک اندیشه تا ۲۱ مهر ماه دایر است و علاقه مندان می توانند جهت آشنایی با فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر در حوزه کودک و همچنین سایر فعالان عرصه کودک از غرفه های مختلف بازدید کنند.

ضمنا غرفه ای در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برپا است که در آن فضای دوستدار کودک ایجاد شده و سرود غنچه های هلال اجرا می شود. همچنین اقلام مختلفی جهت آشایی با غنچه های هلال در این نمایشگاه قرار دارد.