فعالیت های شعبه اسلام آباد غرب و پاوه جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در هفته دفاع مقدس

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اسلام آباد غرب گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای آشنایی با مردم غیور این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ علی احمد رزاقی پور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: جمعیت هلال احمر این شهرستان همچون همیشه برای ارائه خدمت و قدر دانی از زحمات مردم غیور این شهرستان خدمات بسیاری را ارائه دادند.

وی تصریح کرد: اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران و نجاتگران همراه با مسئولان شهرستان اسلام آباد غرب در هفته دفاع مقدس و یاد آوری رشادت های شهدای معظم انقلاب در مزار شهدا حاضر و غبار روبی انجام دادند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اسلام آباد غرب با اشاره به اینکه جوانان کنونی باید با اهداف و از جان گذشتگی های جوانان زمان انقلاب آشنا شوند، بیان کرد: اعضای جمعیت هلال احمر این شهرستان با حضور در منازل شهدا و جانبازان با آنها و زندگی نامه این افراد والا مقام آشنا و درس های بسیاری را آموختند.وی عنوان کرد: همچنین با اعزام کاروان سلامت به روستای محروم سلیمانی علیا ساکنان آن از ویزت و داروی رایگان بهره مند شدند.

از برگزاری اردوی آموزشی زندگی در شرایط سخت تا صعود به ارتفاعات شهرستان پاوه

همچنین رییس جمعیت هلال احمر شهرستان پاوه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شهرستان پاوه به دلیل نزدیک بودن به مرز عراق در دوران دفاع مقدس مورد حملات دشمن قرار گرفته و مردم آن برای حفظ این خاک پاک رشادت های بسیاری را از خود نشان داده اند.

وی تصریح کرد: اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان پاوه و ساکنان این شهرستان به خوبی می دانند که باید این رشادت ها را ارج نهند و ادامه دهنده راه افرادی باشند که شجاعانه به مردم خدمت کردند.

سید مسعود حسینی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در همان زمان هم تا آخرین لحظلات پا به پای نیروهای دیگر دستگاه های خدمت رسان برای دفاع شجاعانه مبارزه کرده است، بیان کرد: اکنون اعضای جمعیت هلال احمر به خصوص جوانان می دادنند که اگر بخواهند ادامه دهنده راه آنا باشند باید مسیرهای طولانی و بسیاری راطی و از آنها درس گیرند.

وی عنوان کرد: اکنون به مناسبت هفته دفاع مقدس اعشای جمعیت هلال احمر شهرستان پاوه با کوهپیمایی و صعود به ارتفاعات این شهرستان و حضور بر مزار شهدا جهت غبار روبی و خواندن زندگی نامه آنها یاد آن بزرگوران را گرامی داشتند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان پاوه با تاکید بر اینکه ادامه دادن راه شهدا نیازمند تمرین و تکرار بسیار است، افزود: اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان پاوه به خوبی دریافته اند با مرور خاطرات و پند گرفتن از زندگی شهدااز اهداف والایی که داشتند می توانند ادامه دهنده راه آنها باشند و اکنون هین راه پیش گرفته اند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با برگزاری اردوی آموزشی زندگی در شرایط سخت و تمرین آیتم هایی همچون امداد و کمکهای اولیه، زندگی و بقا در شرایط سخت، نحوه برپایی چادر و احداث اردوگاه و… با شرایط زندگیرزمندگان دفاع مقدس آشنا شدند.