همزمان با اعزام دبیران به اردوهای سازمان جوانان صورت گرفت؛

از تشکیل کمپین حمایت از کودکان تا فعالیت خودجوش دبیران قمی در اردوهای کشوری نشاط و امید

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم از حضور فعال دبیران کانون ها جوانان و دانشجویی در اردوهای کشوری نشاط و امید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی با اشاره به برگزاری اردوهای کشوری دبیران کانون های جوانان و دانشجویی در اردوگاه مهر بندر انزلی اظهار کرد: این اردوها با هدف هم اندیشی و بازآموزی دوره ی آشنایی با نهضت و توانمند سازی اعضای در اجرای فعالیت های تیمی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این دوره از اردوهای کشوری ۱۵ نفر از دبیران کانون های استان قم حضور دارند افزود: ۵ نفر از دبیران کانون های جوانان و ۱۰ نفز از دبیران شاخه داشجویی از ۸ تا ۲۶ شهریور ماه به نمایندگی از اعضای جوان قم در اردوگاه مهر بندر انزلی حضور خواهند یافت.

 معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد؛ تا کنون دبیران کانون جوانان و دانشجویی خواهر در این دوره از اردوهای  سازمان جوانان حاضر شده و با اجرای طرح های ابتکاری و خودجوش فعالیت های جوانان قم را در سطح کشوری مطرح کرده اند.

مصباحی با اشاره به تشکیل کمپین دانشجویی حمایت از کودکان پناه جوی غرق شده سوریه، در ساحل اردوگاه معر بندر انزلی توسط دبیران کانون های دانشجویی یاد آور شد، این کمپین به صورت ابتکاری و با نگارش بیانیه  ای توسط دبیران قمی حاضر در اردوی نشاط و امید و امضای سایر دانشجویان، مورد استقبال مسولین قرار گرفت.

 وی با تاکید به اینکه استان قم تنها استان تک شعبه ای حاضر در این اردوها بود خاطر نشان کرد؛ در همین راستا تعداد نمایندگان کمتری نسبت به سایر استان ها در اردوگاه داشتیم اما این امر باعث نشد توانایی های استان دیده نشود و در بخش ادروی دبیران کانون ها ی جوانان در مسابقه عکاسی که توسط میزبان برگزار شد رتبه اول را کسب کردیم.

گفتنی است؛ سازمان جوانان هلال احمر همچون سنوات گذشته و در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان اردوهای کشوری را با شعار نشاط و امید برگزار می کند و در سال جاری نیز دبیران کانون های جوانان و دانشجویی در چهار نوبت به این اردوها اعزام می شوند.