برگزاری مسابقه کتابخوانی اعضای جوان هلال احمر مازندران با همت دفتر نمایندگی ولی فقیه

لیلی احمدی از برگزاری یک دوره مسابقه کتابخوانی با همکاری دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان با محوریت اوقات فراغت جوانان در قالب طرح نشاط و امید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ معاون امور جوانان استان مازندران اهمیت برگزاری این مسابقه را با الهام گرفتن از کلام امیرالمونین (ع) در مورد فوائد کتاب خواندن که می‌فرمایند: هرآنکس که با کتاب آرامش یابد راحتی و آسایش از او سلب نمی‌شود، افزود: انسان موجودی کمال‌گراست و با سکون و سکوت سازگاری ندارد، او همیشه به دنبال راهی است که یک قدم پیش گذارد و گره‌ای از مشکلات خود بردارد ، بنابراین با کتاب خوب است که انسان شناخته می‌شود، رشد می‌کند و برای حرکت رو به جلو آماده می‌شود.

وی اظهار کرد:‌ در همین راستا مسابقه کتابخوانی که برگرفته از کتابی با عنوان «سبک زندگی» که از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه در اختیار اعضای جوان قرار گرفت تا ضمن ایجاد انگیزه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین نسل جوان، آشنایی و دوستی عمیق‌تری بین این قشر و کتاب برقرار شود.

احمدی افزود: در این دوره از مسابقات که به صورت منطقه‌ای در سه شهرستان چالوس، بابل و قائمشهر برگزار شد، بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای جوان برادر و خواهر این استان شرکت داشتند.

در ادامه فریبا قاسمی رئیس اداره دانشجویی و جوانان معاونت امور جوانان هلال احمر مازندران هدف از برگزاری این مسابقه را فعال نمودن کلیه امکانات و استفاده حداکثری اعضا از امکانات موجود در جریان غنی‌سازی اوقات فراغت، استفاده از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در مرکز آشنایی با اهداف و برنامه‌ریزی سازمان، جذب حداکثری اعضا و آموزش در جهت فعالیتهای بشردوستانه وعام‌المنفعه دانسته است.

لازم به ذکر است در پایان این مسابقه به نفرات برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.