- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

تمرینات آماده سازی تیم های دادرس آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی با اشاره به برگزاری مرحله استانی سومین دوره مسابقات دانش آموزی (دادرس) در اردیبهشت ماه اظهار کرد: این المپیاد در ۸ آیتم ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان و بانداژ و آتل بندی، پناهگیری و تخلیه اضطراری، حمل مصدوم، چادر زنی، اطفاء حریق، تریاژ، حمایت‌های حیاتی پایه برگزار شد.

وی با تاکید به اینکه طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در سوانح) را با آموزش های مختلف در مباحث امدادی توانمند می کند افزود: پس از برگزاری موفق دوره اول مسابقات در سطح استان برای دانش آموزان آموزش دیده طرح دادرس، هم اکنون در آستانه ی برگزاری رقابت های کشوری تیم های دانش آموزی استان با تمرینات فشرده و مستمر خود را برای حضوری موثر در مسابقات کشوری آماده می کنند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: طرح دادرس را با هدف آموزش و فراگیری دوره‌های امدادی به دانش آموزان در مواجهه با بلایای طبیعی و بحران‌ها در روز‌های سخت در قم همزمان با تمام کشور به اجرا در آمده و تیم‌های بر‌تر در بخش خواهران و برادران به المپیاد کشوری اعزام می شوند.

گفتنی است؛ سومین دوره مرحله استانی المپیاد آماده “دادرس” ویژه دانش آموزان پایه هشتم، از هفته جاری آغاز و تا پایان مهرماه ادامه می یابد.