در نشست صمیمی دبیران و اعضای اتاق فکر جوانان استان قزوین با رئیس سازمان جوانان تاکید شد: جوانان در تصمیم‌سازی‌های جمعیت هلال‌احمر مؤثر باشند

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در بیست و یکمین بازدید استانی به استان قزوین سفر کرد و در جلسه شورای اداری و نشست دبیران کانون های این استان حاضر شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین، در نخسنین جلسه دبیران، اعضای اتاق فکر جوانان و مسئولان امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در نشستی صمیمانه با دکتر قبادی دانا دیدار کردند.

دکتر قبادی دانا در این جلسه با توجه به مباحث مطرح شده از سوی جوانان گفت: ظرفیت و وضعیت بسیار مطلوبی را در استان قزوین شاهد هستیم که با استفاده از اتاق فکر جوانان، تصمیمات و طرح های موثری را به‌صورت پروژه های ملی معرفی کرده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر افزود:کمک به همنوع و بشر دوستی با مشارکت موثر و در قالب رضای خدا، هدف سازمان جوانان در رشد جامعه جوان ایران است.

وی با بیان اینکه آموزش همسالان به یکدیگر از بهترین نوع آموزش ها است که با ایجاد،گسترش و بهره برداری از بحث بشردوستی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر خواهد بود، تصریح کرد: با طراحی سامانه جامع عضویت در صدد هستیم، سیستم ارزشیابی و ارتباط گیری موثر با اعضاء را راه اندازی کنیم و الزاما تمامی اعضایی که در هر سطحی با سازمان جوانان در ارتباط هستند؛ می بایست نسبت به ثبت عضویت خود در این سامانه اقدام کنند تا بتوانیم نسبت به توانمندی‌ها و علاقه مندی های اعضاء از مشارکت آن‌ها در طرح ها و برنامه ها بهره مند شویم.

 

جوانان در تصمیم‌سازی‌های جمعیت هلال‌احمر مؤثر باشند

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه در برخی کشورها شاید افراد اقبال چندانی به اقدامات بشردوستانه نشان ندهند، اما در ایران جوانان برای چنین اقداماتی ثابت‌قدم هستند، افزود: اگر بشردوستی وجود نداشته باشد امداد و نجات معنی ندارد و انگیزه بشردوستی زمانی در وجود شخص می‌تواند ایجاد شده و تداوم یابد که برای جلب رضای خداوند باشد.

وی ادامه داد:  قزوین بیست و یکمین استانی است که چنین نشستی برای دبیران کانون‌ها و اعضای جوان آن تشکیل می‌شود و این اعضا و دبیران می‌توانند دغدغه‌ها، نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

قبادی‌دانا تصریح کرد: وظیفه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جلب مشارکت مؤثر جوانان و آماده کردن آنان به‌منظور انجام اقدامات بشردوستانه است که در این راستا برنامه‌ریزی و تلاش می‌شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه جوانان باید در تصمیم‌سازی‌های جمعیت هلال‌احمر مؤثر باشند و در این راستا لازم است راهبرد به‌کارگیری جوانان به‌عنوان رهبران آینده جامعه اجرایی شود، اذعان کرد: باید جوانان توانمند شوند تا بتوانند نقش‌های مختلف را در جامعه بپذیرند و فعالیت داوطلبانه برای کمک به دیگران و رفع مشکلات آنان به انجام برسانند.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی به‌منظور بهره‌مندی بیش از پیش از توان و ظرفیت جوانان در جامعه تأکید کرد و خواستار تعامل هر‌چه بیشتر در این زمینه شد.

 

عضویت بیش از ۴ هزار نفر در ۱۱ کانون روستایی هلال‌احمر قزوین

در ادامه این نشست حمید ره‌انجام، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اظهار کرد: این استان در حوزه جوانان ظرفیت خوبی دارد و سال گذشته اعضای جوان آن توانستند در سطح کشور چندین رتبه مطلوب را به خود اختصاص دهند.

به گفته وی شور و نشاط جوانی در این اعضای جوان جمعیت هلال احمر به‌‌خوبی هویداست؛ چراکه به فعالیت‌های خود علاقه‌مند هستند و گرچه مشکلاتی نیز وجود دارد، نتایج خوبی در این حوزه حاصل شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین ادامه داد :این جمعیت در استان قزوین با تمام دستگاه‌های مرتبط با حوزه جوانان ارتباط مناسبی دارد و در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی نیز با اداره‌کل آموزش و پرورش و نیز ورزش و جوانان قزوین منعقد شده است.

وی هدف از امضای این تفاهم‌نامه‌ها را در کنار یکدیگر قرار گرفتن  ظرفیت‌های مناسب دستگاه ها دانست و تاکید کرد: در مجموع در سطح استان قزوین تعامل میان هلال‌احمر با دستگاه‌های مربوطه به‌خوبی برقرار شده است؛ چرا که معتقدیم این نهادها با همفکری و همدلی یکدیگر می‌توانند در حوزه‌های کاری خود توفیق بیشتری داشته باشند.

ره انجام بیان کرد: در حال حاضر چهار هزار و ۳۵۰ نفر در ۱۱ کانون روستایی جمعیت هلال‌احمر عضویت دارند و امسال تشکیل تیم‌های امداد و نجات روستایی محور برنامه‌های این جمعیت قرار گرفته که برای تحقق آن برنامه‌ریزی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین با تأکید بر لزوم الگوگیری از تجربیات و فعالیت‌های روز دنیا اضافه کرد: باید آموزش‌ها به صورت سازماندهی شده به پیش رود و حوزه جوانان نیز به امر آموزش تکیه کند.

ره‌انجام یادآور شد: دبیران کانون‌های هلال‌احمر باید پیشرو در عرصه‌های گوناگون باشند و اقدامات نوآورانه و ابتکاری را به پیش ببرند.

 

مجموعه‌برنامه «هلال در محله» در محمدیه برگزار شد

با حضور وحید قبادی دانا، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر مجموعه‌برنامه «هلال در محله» در بوستان محله جانباز واقع در شهر محمدیه استان قزوین برگزار شد.

در این برنامه حمید ره‌انجام مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین، نادر میرزایی معاون امور جوانان این جمعیت، رؤسا و مسئولان امور جوانان شعب جمعیت هلال‌احمر استان و جمعی دیگر از مسئولان، کارکنان و اعضای این جمعیت به همراه مردم محمدیه حضور داشتند.

قبادی دانا، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در حاشیه این برنامه گفت: این سازمان در طول سال برای اعضای خود که بخشی از قشر جوان جامعه هستند، برنامه‌های فرهنگی و هنری تدارک می‌بیند.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای اجرای این قبیل اقدامات موضوعی حائز اهمیت است و با توجه به در پیش بودن تابستان و اوقات فراغت جوانان، توجه به اقدامات این‌چنینی اهمیت دوچندان می‌یابد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر بر لزوم بهره‌گیری بیش از پیش از فرصت اوقات فراغت جوانان به منظور جهت‌دهی مناسب به نشاط و انرژی آنان تأکید کرد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین نیز در این خصوص اظهار کرد: مجموعه‌ برنامه «هلال در محله» فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و بشردوستانه حوزه جوانان این جمعیت را به صورت گزیده و مختصر در یک محله به نمایش می‌گذارد.

نادر میرزایی اضافه کرد: این دومین بار است که برنامه هلال در محله در استان قزوین به اجرا درمی‌آید و پیش از آن نیز این برنامه یک بار در شهرستان البرز استان قزوین اجرایی شده بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های مخاطبان حوزه مدیریتی خود، توجه به برنامه‌های ابتکاری و تلاش برای تنوع‌بخشی به اقدامات را به منظور اثرگذاری هر چه بیشتر برنامه‌های فرهنگی ضروری خواند.

پرده‌خوانی با عنوان هلال در پرده، آموزش امداد خواهران، جمله‌نویسی، طناب‌کشی، عکاسخانه برای ثبت عکس خیابانی، نمایشگاه عکس، نمایشگاه کتاب، ایستگاه تست فشار خون و کارگاه نقاشی غنچه‌های هلال از جمله بخش‌های مجموعه ‌برنامه هلال در محله بود.

بازدیدهای انجام شده توسط رئیس سازمان جوانان هلال احمر به شرح زیر است:

  • بازدید رئیس سازمان جوانان و همراهان از طرح هلال محله در بوستان جانبازان شهر محمدیه
  • بازدید از کانون دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی در قزوینحضور در جلسه شورای اداری استان
  • بازدید از کانون دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی در قزوین
  • حضور دکتر قبادی دانا در جلسه ای تحت عنوان واکاوی فرهنگ بشردوستی در جهان با حضور دانشجویان خارجی دانشگاه بین المللی امام خمینی
  • دیدار رئیس سازمان جوانان هلال احمر با رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی