دبیر جشنواره قرآن و عترت: در این مسابقات به لحاظ معنا و مفهوم و تولید محتوا فعالیت ویژه ای انجام شده است

دبیر جشنواره قرآن و عترت در مراسم اختتامیه این مسابقات گفت: بعد از سالها برای اولین بار است مجموعه ای از فعالیت های مفاهیم محور و معنا گرا را در جمعیت هلال احمر آغاز کنیم و این درحالی است که برگزاری چنین مسابقاتی در نوع خود بی سابقه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ دکتر رحیم خاکی در این دوره از مسابقات گفت: تاکنون بیش از ۲۰ جشنواره ملی و بین المللی برگزار کرده ام اما این اولین بار است که در جشنواره ای قرآنی به لحاظ معنا و مفهوم و تولید محتوا فعالیت ویژه ای انجام شده است.

وی با اشاره به دو اتفاق فنی در اجرای اولین دوره از مسابقات قرآن و عترت گفت: در این دوره از مسابقات برای اولین بار به صورت همزمان نتایج مسابقات بعد از مسابقات اعلام می شد. همچنین در مرحله فینال مسابقات قرائت تحقیق در کنار هیئت داوران به ریاست استاد سلیمی چند استاد و داور بین المللی حضور داشتند و به افراد مسابقه دهنده از امتیاز ۵ تا ۱۰ نمره دادند.

خاکی ادامه داد: نتیجه هر دو گروه از داوران یکسان بود و در نهایت شخص برگزیده و مقام اول مسابقات قرائت تحقیق با نظر هر دو گروه از داوران انتخاب شد.

دبیر نخستین دوره جشنواره قرآن و عترت در پایان گفت: ۴ کارگاه آموزشی در این دوره از مسابقات برای برادران و خواهران برگزار شد. این کارگاه ها و فعالیت های آموزشی از دستاوردهای علمی این دوره از مسابقات بود و این دوره را نسبت به دوره های دیگر متمایز کرده بود.