رئیس جمعیت هلال احمر: مسابقات قرآنی در جمعیت هلال احمر در جهت اصول و اهداف این جمعیت است

رئیس جمعیت هلال احمر در اختتامیه مسابقات قرآن و عترت گفت: در جمعیت هلال احمر هر کاری در خصوص قرآن و اهل بیت انجام شود در جهت اصول و اهداف این جمعیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ دکتر امیرمحسن ضیایی ضمن تبریک ایام بعثت پیامبر اکرم(ص) و هفته هلال احمر با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قرآن و عترت برای جوانان و کارکنان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: برگزاری مسابقات قرآن و عترت به خصوص برای جوانان جمعیت هلال احمر که می خواهند در آینده سکان هدایت کشور را برعهده بگیرند بسیار مهم است و ایشان باید با فرهنگ قرآنی آشنا شوند.

دکتر سید امیرمحسن ضیائی تاکید کرد: باید دستورات قرآن به خوبی عمل کرده و ما باید در عمل به قرآن پیشرو ملت های مسلمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضور جوانان هلال احمر در این مسابقات قرآنی بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: این انس جوانان با قرآن موجب می‌شود تا آن ها در زندگی کنونی و آینده خود، نتایج بسیار مثبتی را ببینند؛ چرا که انس با قرآن در زندگی آخرت و در زندگی دنیایی ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

دکتر ضیایی در ادامه به اهمیت تلاوت قرآن به صورت مستمر اشاره کرد و گفت: قرآن را به اندازه ای که می توانید تلاوت کنید و توصیه شده است حداقل روزی ۵۰ آیه از آیات قرآن کریم تلاوت شود.

وی افزود: چقدر خوب است شما جوانان با قرآن انس دارید و مطمئن باشید این انس در زندگی شما تاثیر گذار است. انس با قرآن در زندگی و آخرت شما نیز تاثیر گذار است.

دکتر ضیایی همچنین از جوانان خواست تا توامان با خوانش قرآن، عمل به قرآن را نیز سرلوحه فعالیت خویش قرار دهند و در این خصوص اظهار کرد: قرآن را خوب خواندن موضوع مهمی است اما مهم تر از آن عمل کردن به قرآن است. در عمل به قرآن از دیگران سبقت بگیرید و بد است که در عمل به شاخص های قرآنی دیگران از ما بالاتر باشند.

وی همچنین با اشاره به انحرافاتی که در برخی از گروه های مدعی قرآن و اسلام در جهان وجود دارد، گفت: این موضوع نشان می دهد صرف قرائت قرآن کریم می تواند افراد را به انحراف بکشاند و باید قرآن را خوب خواند و خوب متوجه شد.

دکتر ضیایی در پایان ابراز امیدواری کرد همه اعضای هلال احمر و کارکنان این جمعیت در سایه قرآن سالم و پایدار و سلامت باشند.