رییس سازمان جوانان هلال احمر: روحیه داوطلبی جز با اتصال به خداوند شکل نمی گیرد

رییس سازمان جوانان هلال احمر گفت: اولین جشنواره سراسری قرآن و عترت سازمان جوانان هلال احمر با شرکت 6 هزار نفر از اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر در 31 استان و مرکز مستقل کیش برگزار شد که 800 نفر از این افراد به مرحله کشوری راه یافتند.

دکتر وحید قبادی دانا افزود: مرحله کشوری این رقابت ها از ۱۳ الی ۲۳ اردیبهشت ماه در تهران برگزار شد که خواهران و برادران، هرکدام در دو گروه مستقل به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، وی ادامه داد: محتوای این مسابقات قرآنی مبتنی بر آیات و احادیثی بود که به طور مستقیم و غیرمستقیم به اصول و اهداف جمعیت هلال احمر اشاره می کرد و بر همین اساس، ۳ جلد کتاب استخراج شد و بر مبنای این محتوا، شرکت کنندگان با به رقابت پرداختند.

رییس سازمان جوانان تصریح کرد: خوشبختانه جوانان و کارکنان هلال احمر با شور و اشتیاق خاصی در این رقابت ها شرکت کردند و باتوجه به اینکه به دنبال تفکر و تدبر جوانان در آیات قرآن کریم بودیم، همین که نور ولایت در دل این جوانان، بتابد هدف ما از برگزاری این جشنواره محقق شده است.

دکتر قبادی دانا با اشاره به اینکه خداوند در سوره مبارکه حضرت محمد (ص) بندگان خود را به تدبر در قرآن کریم فرا می خواند، گفت: ان شالله بتوانیم بهره کافی را قرآن کریم برده تا جزو بندگان شایسته خداوند باشیم و جوانان ما نیز از درس های قرآن بهره مند شوند

وی افزود: خداوند در سوره مبارکه فرقان نیز می فرماید، بندگان صالح و شایسته خداوند رحمان کسانی هستند که با تکبر و غرور راه نمی روند و برای کمک به دیگران پیشتاز هستند و اگر در مقابل جاهلان قرار بگیرند با مهربانی رفتار می کنند. اما جز با اتصال به خداوند و آیات قرآن کریم نمی توان به مردم خدمت کرد و روحیه داوطلبی داشت.

رییس سازمان جوانان در ادامه با تبریک ایام مبعث پیامبر اکرم (ص) خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) برای تکمیل مکارم اخلاق مبعوث شد و امیدوارم ما نیز بتوانیم به بهانه برگزاری رقابت های قرآنی، کاری کنیم که انوار بلند قرآن و مکتب اهل بیت بر قلب همه ما بتابد.

وی تاکید کرد: روحیه داوطلبی و خدمت به مردم جز با اتصال به خداوند متعال محقق نخواهد شد.

دکتر قبادی دانا افزود: امیدوارم جوانان داوطلب عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مصداق بارز عبادالرحمن قرار گیرند.

وی با اشاره به این که هدف از برگزاری این جشنواره جاری شدن روح قرآن و تدبر و تفکر در آیات قرآنی میان جوانان هلال احمر، بود، عنوان کرد: به علاوه تاکید ما در این زمینه بر تسلط جوانان جمعیت به اصول و اهداف جمعیت هلال احمر که در آیات و احادیث مندج است، بود.

دکتر قبادی دانا ضمن تشکر ویژه از حضور دکتر ضیایی، رییس جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این رقابت های قرآنی گفت: دکتر ضیایی بارها اعلام کرده اند که از تمام فعالیت های قرآنی حمایت می کنند و در برگزاری این جشنواره نیز مساعدت زیادی کردند.

وی همچنین از حجت الاسلام معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و معاون فرهنگی ایشان، آقای ظاهر رستمی، دکتر خاکی، دبیر جشنواره قرآنی و آقای سلیمی، قاری بین المللی قرآن کریم قدردانی کرد.