گفتگوی اختصاصی روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر با داور بین المللی مسابقات قرآنی

استاد عباس سلیمی: انگیزه و عشق ما برای حضور در مسابقات قرآن و عترت جوانان بودند

استاد و داور بین المللی قرآن در آخرین روز از برگزاری مسابقات قرآن و عترت(برادران) گفت: انگیزه و عشق ما برای حضور در این مسابقات جوانان بودند. جوانان سرمایه های ارزشمند و آینده میهن اسلامی هستند و باید برای حضور آنها در چنین مسابقاتی برنامه ریزی و نگرش ویژه ای شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ سرداور مسابقات قرآن و عترت با اشاره به اهمیت حضور جوانان در مسابقات قرآنی اظهار کرد: انگیزه، شور، ایمان و فطرت پاکی که جوانان دارند به مراتب بیشتر از بزرگسالان است و به همین منظور حضور آنها در چنین مسابقاتی مهم تر است.

استاد سلیمی از اقدام دیرهنگام جمعیت هلال احمر برای برگزاری این مسابقات گله کرد و گفت: این حرکت یک حرکت دیرهنگام است اما به فال نیک می گیریم که بعد از ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی اولین جشنواره قرآن و عترت در هلال احمر برگزار شد. اقدام قابل تحسینی است و صمیمانه از همه دست اندرکاران اجرای این جشنواره به خصوص نماینده محترم ولی فقیه در جمعیت هلال احمر سپاسگذارم.

وی در ادامه گفت: جمعیت هلال احمر و حرکت آن مبتنی بر دستورات قرآنی است. قران طرفدار دفاع از مستمندان و اسبیب دیدگان  و کتاب امر کننده به نیکی هاست. ماموریت و پیکره عملیاتی هلال احمر هم مبتنی بر همین اصول ارزشی است و برهمین اساس برگزاری چنین مسابقاتی کاملا به جا و شایسته است.

استاد سلیمی افزود: اگر ما در کنار این فداکاری هایی که اعضای جمعیت به ویژه جوانان در سازمان جوانان دارند بیاییم فرهنگ قرآن را از روخوانی، روانخوانی، صوت و لحن گرفته تا پرداختن به مفاهیم و تدبر در آیات الهی و عمل به آیات را با زندگی این عزیزان عجین کنیم هیچ کارشناسی نمی تواند بها و سود حاصل از آن را محاسبه کند.

وی با ابراز خرسندی از روند برگزاری این دوره از مسابقات افزود: این حرکت با یک زیربنای فوق تصور و بسیار قوی آغاز شد. سرشناس ترین چهره های کشور در این چند روز در مسابقات داوری کرده اند. اساتید، پیشکسوتان، خادمین قرآن و چهره های بین الملی به خاطر اعتبار دبیر جشنواره جناب خاکی و آقای روحی و همچنین ارادت به حجت الاسلام معزی قبول کردیم تا در این فعالیت حضور داشته باشیم.

استاد سلیمی ادامه داد: برای شروع سطح مسابقات بسیار عالی و قابل تحسین بود اما نباید به همین بسنده کنیم و در اولین فرصت بعد از اختتامیه باید کارگروهی تشکیل شود و نقاط قوت و ضعف بررسی شود.

لزوم برگزاری دوره های آموزشی و ارتقای سطح شرکت کنندگان

وی با اشاره به بیانیه ای که هیئت داوران قرار است در اختتامیه مسابقات قرائت کنند تصریح کرد: در بیانیه داوران از مسئولان جمعیت هلال احمر خواسته ایم با توجه به استعدادهای فراوان در جمعیت که در اولین دوره مسابقات درخشیدند، کلاس های آموزشی به منظور ارتقای توانمندی ها در طول سال ایجاد شود و در کنار آن کارگاه های سبک زندگی قرآنی نیز برگزار شود که این جوانان به یک قرائت زیبا بسنده نکنند، بلکه رفتار و سبک زندگی شان قرآنی شود.

استاد سلیمی همچنین با اشاره به دوره های آموزشی که در طول برگزاری مسابقات برگزار شد بیان کرد: در طول برگزاری مسابقات دوره هایی حداقلی برگزار شد اما باید برنامه ریزی آموزشی انجام شود، ابتدا نیازسنجی شود و بعد از آن با سطح بندی و کلاس بندی آموزشی با توجه به استعدادهایی که موجود است اساتید مناسب انتخاب شوند و دوره های آموزشی برگزار شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در سال آینده با اتخاذ تدابیر مورد نظر شاهد برگزاری هر چه بهتر مسابقات قرآنی در جمعیت هلال احمر باشیم.