دبیر جشنواره قرآن و عترت: پرداخت به مفاهیم قرآنی مرتبط با جمعیت هلال احمر مسابقات را منحصر به فرد کرده است

دبیر جشنواره قرآن و عترت در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن و عترت در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر گفت: با توجه به اینکه جشنواره قرآن و عترت به صورت مفاهیم محور برگزار شد و محتوای خوبی از آن تولید شد، تفاوت منحصر به فردی با سایر جشنواره‌های قرآنی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ دکتر رحیم خاکی با اعلام رضایت از روند برگزاری مسابقات قرآن و عترت گفت: با توجه به اینکه مسابقات قرآن و عترت در جمعیت هلال احمر برای اولین بار به صورت منسجم و سراسری در سطح استان‌های کشور برگزار می‌شود، با این حال مسابقات در سطح بسیار عالی و چشم گیری برگزار شد.

دکتر خاکی با اشاره به تفاوت‌های عمیق موجود در برگزاری این دوره از مسابقات اظهار کرد: جامعه هدف شرکت کننده در این دوره از مسابقات به صورت مشخص و منحصر به اعضای هلال احمر و کارکنان آن بود. این موضوع کمک می‌کند تا جشنواره با انسجام بیشتر و نتیجه بهتری برگزار شود.

وی در ادامه گفت: رویکرد نوع دوستی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر که برگرفته از کتاب مقدس و آسمانی ماست می‌تواند در تعمیق باورهای دینی تلاش گران این مجموعه و به جهت سلامت معنوی اعضا راهگشا باشد.

خاکی در ادامه گفت: با توجه به اینکه برگزاری این مسابقات در چنین سطح گسترده‌ای در جمعیت هلال احمر تجربه اول ما بود نقایصی هم داشت و اگر توفیق داشته باشیم تلاش می‌کنیم موارد را برطرف کنیم.

وی افزود: امیدوارم در دوره بعد با زمان منسجم‌تر، تبلیغات بیشتر و بالا بردن استاندارد‌ها از لحاظ کمی و کیفی شاهد حضور جمعیت بیشتر و همچنین توانمندی فنی بیشتر در رشته‌های کتبی و شفاهی باشیم.

دکتر خاکی همچنین از تربیت و آموزش شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات خبر داد و اظهار کرد: تلاش می‌کنیم از مجموعه شرکت کننده در این دوره از مسابقات به عنوان مربیان آموزشی سایر اعضا استفاده کنیم و سطح توانمندی‌های سایر اعضا را ارتقا دهیم.

خاکی همچنین از پیگیری و برگزاری مسابقات قرآن و عترت در سال‌های آینده خبر داد و گفت: در دوره‌های بعدی هم موضوعات را گسترش خواهیم داد و هم به لحاظ حجم اطلاعاتی که ارائه می‌شود و دقت در انتخاب احادیث و آیات کاربردی‌تر تلاش بیشتری می‌کنیم. دامنه اطلاعات دوره دوم قطعا از دوره اول بهتر است و از مفاهیم استخراج شده در این دوره نیز استفاده می‌شود.

وی از نتایج حاصل از این دوره از مسابقات ابراز خرسندی کرد و در این خصوص تصریح کرد: باید خوشحال باشیم در این دوره حدود هفتاد قطعه از قطعات موضوعی قرآن و بخشی از احادیث معتبر مرور شد و عزیزانی که شرکت کرده‌اند این محتوا را مرور کردند، برخی حفظ کردند و برخی در حد درک و فهم و تحلیل برآمدند.

وی در پایان از استقبال جوانان هلال احمر، کارمندان جمعیت هلال احمر و همچنین مسئولانی که در برگزاری این دوره از مسابقات همکاری دارند تشکر کرد.