اعلام اسامی برگزیدگان مرحله کشوری قرآن و عترت دوره برادران در رشته های حفظ آیات و احادیث موضوعی، مفاهیم قرآنی، اذان، دلنوشته/ لـله گانی: اهداف جمعیت هلال احمر با قرآن و احادیث انطباق دارد

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر در اختتامیه مرحله دوم دوره کشوری قرآن و عترت(برادران) گفت: اهداف جمعیت هلال احمر با قرآن و احادیث انطباق دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ امیر لـله گانی در ابتدای سخنان خود با تبریک هفته هلال احمر و صلیب سرخ جهانی به اعضا و کارکنان شرکت کننده در این مسابقات با اشاره به برگزاری همایش انسان مهربان دنیای آرام با حضور ریاست محترم جمهوری گفت: رئیس جمهور محترم در این همایش از هلال احمر به عنوان سازمانی نام برد که آرامش بخش است و مردم با دیدن آرم، لباس و چادرهای آن در جاده ها احساس آرامش و ایمنی می کنند. ما باید قدر این سرمایه اجتماعی را بدانیم.

لـله گانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری این جشنواره با عنوان یادواره حضرت آیت الله غیوری(قدس السره الشریف) گفت: اولین جشنواره سراسری قرآن و عترت سازمان جوانان با همفکری و همکاری اساتید بزرگ قرآنی کشور آغاز شد و بنده امیدوارم در سال های آینده با توان بیشتری ادامه یابد.

وی در ادامه افزود: کار جمعیت هلال احمر در تسکین آلام بشری و رسیدگی به نیاز نیازمندان ارتباط و هم پوشانی بسیار نزدیک با مکتب دین مبین اسلام دارد.

لـله گانی در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ کرامت انسانی و تاکید به آن در ادیان الهی افزود: بین مذاهب و تفکرهای گوناگون بیشترین باور و عمیق ترین نگرش در خصوص کرامت انسانی در دین مبین اسلام است. اسلام ارزش و احترام ویژه ای را برای انسان ها قائل است.

وی در ادامه به اهمیت فعالیت داوطلبانه و ایثار در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و در خصوص ارتباط آن با قرآن و عترت اظهار کرد: در آیات و احادیث تاکیدات بسیاری به اهمیت ایثار و کار داوطلبانه می شود و همواره در قرآن کریم تاکید می شود فعالیت هایتان را به منظور کسب رضایت خداوند انجام دهید.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر همچنین به تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمایش ایشان در خصوص انطباق اصول و اهداف جمعیت بر تعالیم دین مبین اسلام اشاره کرد و آن را سبب خیر و برکت در فعالیت های جمعیت هلال احمر دانست.

وی ادامه داد: در اولین جشنواره در کنار برگزاری مسابقات مرتبط با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر در بخش قرائت و حفظ بخش های دیگری همچون حفظ آیات موضوعی، احادیث موضوعی و مفاهیم در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم هم به مسابقات رنگ و بوی هلال احمر بدهیم و هم از فرصت استفاده کنیم و از مفاهیم بلند قرآن کریم در خصوص فعالیت های انسان دوستانه و یاری دهنده بهره ببریم.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر در پایان ضمن تقدیر از همه افرادی که در برگزاری مسابقات دخیل بوده اند از اعضای جمعیت هلال احمر که در مرحله استانی و کشوری حضور چشم گیری داشته اند تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد در سنوات آینده جمعیت هلال احمر در جهت نشر و توسعه مفاهیم قرآنی شاهد برگزاری مسابقات قرآن و عترت در حجم گسترده تری باشد.

 

اسامی برگزیدگان دوره کشوری قرآن و عترت(برادران)، مرحله حفظ احادیث و آیات موضوعی، مفاهیم و اذان

 

حفظ آیات موضوعی

اعضای داوطلب سازمان جوانان

اول: محمدرضا جاهدی نیا (خراسان رضوی)

دوم: احمد حسینی(بوشهر)

دوم: ادریس میرکی(کردستان)

سوم: محمدرضا وراوی(قم)

کارکنان جمعیت هلال احمر

اول: سیدمجتبی معصوم پور(قم)

دوم: سیدعباس پورهاشمیان(لرستان)

سوم: حسین سحرخیز(تهران)

 

حفظ احادیث موضوعی

اعضای داوطلب سازمان جوانان

اول: محسن آربزی(فارس)

دوم: هادی ابراهیمی(اصفهان)

سوم: حجت اله آتش افروزمند(قم)

کارکنان جمعیت هلال احمر

اول: یاسر مطهریان(قم)

دوم: حسن فکری(اردبیل)

سوم: داود بیرقی(اصفهان)

 

مفاهیم قرآنی

اعضای داوطلب سازمان جوانان

اول: سعید بهرامی(تهران)

دوم: جواد محبوبی(فارس)

سوم: احسان نظری(همدان)

کارکنان جمعیت هلال احمر

اول: سیدمجتبی موسوی(یزد)

دوم: جلال غلامیان(حوزه ستادی)

سوم: جواد بیگ محمدی(ایلام)

 

اذان

اعضای داوطلب سازمان جوانان

اول: علی اصغر شم آبادی(خراسان رضوی)

دوم: محمد اسفنده(خوزستان)

سوم: مصطفی محمدپور(مازندران)

کارکنان جمعیت هلال احمر

اول: محمدامین عزیزی(کرمانشاه)

دوم: محسن ثمره تاج پور(خراسان شمالی)

سوم: محمد عشقی(یزد)

 

دل ‌نوشته

اعضای داوطلب سازمان جوانان

اول: پیمان اوریا(مرکزی)

دوم: عباسعلی شیخ(گلستان)

سوم: منوچهر قاسمی(چهار محال و بختیاری)

کارکنان جمعیت هلال احمر

اول: پوریا حاجی پور(فارس)

دوم: علی باقری پور(فارس)

سوم: کاظم خیری(چهارمحال و بختیاری)