گرامیداشت هفته معلم در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: اعضای جمعیت هلال احمر باید از مکتب حضرت زینب(س) درس گیرند تا بتوانند بهترین خدمت رسان به همنوعان خویش باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ به مناسبت آغاز هفته گرامیداشت هفته معلم و گرامیداشت سالروز شهادت حضرت زینب کبری(س) ام المصائب مراسمی با حضور مدیرعامل، معاونان، پرسنل، امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در حسینیه حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر این استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا گودرزی ضمن تسلیت سالروز حضرت زینب(س) و گرامیداشت روز معلم اظهار کرد: نوع خدمات و وظایف جمعیت هلال احمر بر کسی پوشیده نیست و همگان با اهداف اصلی این سازمان عام المنفعه و بشر دوستانه آشنا هستند.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به دلیل آنکه شعاری خاص را همواره یدک می کشد پس نیازمند یادگیری در تمام عرصه و زمینه ها جهت پیشرفت و ارائه خدمات بهتر است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ما دو جهاد را برای مبازره داریم، بیان کرد: جهاد اصغر که مردان در میان نبرد گام می نهند و بعد جهاد اکبر که مشترک بین زن و مرد است و مبارزه با نفس و استقات در برابر شیطان و هواهای نفسانی است.

وی عنوان کرد: حضرت زینب(س) به دلیل آنکه در جهاد اکبر پیروز شد توانست در جهاد اصغر همچون مردان وارد میدان نبرد شود و قیام عاشورا که امام حسین(ع) شروع کننده آن بودند با سخنرانی محکم و افشا کردن نیت شامیان به پایان رساند.

حجت الاسلام و المسلمین گودرزی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) بزرگترین معلم تاریخ بشریت هستند، عنوان کرد: ام المصائب(س) با تحمل درد، رنج و غم فراوان با ایستادگی و استقامت در برابر دشمنان درس بزرگی به همگان دادند که همین امر باعث شد تا همیشه زمان و بعد از گذشت سالها قیام عاشورا در دل همگان زنده بماند.

وی افزود: البته نباید ایم امر را مهم را هیچگاه فراموش کرد: که اولین معلم انسان ها در جهان خداوند متعال است بعد انبیا و پس از آن علما که البته علما وارثان انبیا هستند که معلمی را از آنها به ارث برده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مقام معلم آنقدر بالا است که خداوند متعال این مقام را در حد اولیا قرار داده است، اذعان کرد: هرکس کلمه ای به فردی بیاموزد در مقام معلم قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: هر فردی که سرکلاس معلمان حاضر نشود و و تعالیم آسمانی آنها را فرا نگیرد مورد عذاب الهی قرار خواهد گرفت نقش معلم در تمام جوامع از دیرباز تا کنون و در آینده یک نقش کلیدی و حیات بخش برای بشر است.

حجت الاسلام و المسلمین با اشاره به اینکه اعضای جمعیت هلال احمر راهی متفاوت از دیگر انسانها برای ارائه خدمات را انتخاب کرده اند، خاطر نشان کرد: این افراد که خداپسندانه و بشر دوستانه فعالیت می کنند هم باید از بزرگان دین همچون حضرت زینب(س) درس گیرند و هم باید علاوه بر نجات جان آنها از گرفتاری های دنیوی معلمی بزرگ برای همنوعان خویش باشند تا شعار مقدس بشردوستانه به خوبی محقق شود.